A Schalke követte a VfB-t

MONCZ ATTILAMONCZ ATTILA
2005.07.28. 00:12
A két nyár alatt eurótízmilliókat költő, emiatt a 2005-2006-os idényben már győzelemre ítélt Schalke egy lépéssel közelebb került ahhoz, hogy sikerélménynyel gazdagabban vágjon neki a jövő hét végén kezdődő Bundesliga-évadnak. A gelsenkircheni együttes a Német Ligakupa második elődöntőjében a Werder Brement kényszerítette térdre, és ezzel ők lesznek a Stuttgart riválisai a lipcsei fináléban.

Sok kihagyott Schalke- és néhány elrontott Werder-lehetőséget követően a hazai pályán játszó királykékek a 34. percben szerezték meg a vezetést, méghozzá mutatós góllal. Lincoln a bal oldalról pazar keresztlabdát tett Bajramovics elé, az új szerzemény pedig teketóriázás nélkül, kapásból a bal alsó sarokba bombázott. A második félidő derekán aztán Sand is betalált, és ezzel végképp eldöntötte a döntőbe jutás sorsát. Valdez gólja csak eredménykozmetikázás volt.

NÉMET LIGAKUPA
Elődöntő: Schalke-Werder Bremen 2-1 (Bajramovics 34., Sand 71., ill. Valdez 90.).
A VfB Stuttgart-Schalke döntőt augusztus 2-án játsszák.