Hargreaves kezdte a táncot

MONCZ ATTILAMONCZ ATTILA
2005.08.06. 01:22
Öt idényen belül immár harmadszor találkozott egymással az első fordulóban a Bayern München és a Mönchengladbach, de először volt a bajor metropolis randevújuk színhelye. Mi több, a Gladbach volt az első csapat, amely tétmérkőzésen vendégeskedett a Bayern vadonatúj, 66 ezres csodapalotájában, az erre az alkalomra piros megvilágítást (ha majd az 1860 München játszik otthon, kék lesz a fény) kapó Allianz Arenában. A hazai premier jól sikerült Felix Magath gárdájának, amely több mint egy félidőn keresztül emberhátrányban volt, mégis térdre kényszerítette hetvenes évekbeli nagy riválisát.
Hargreaves (jobbra) szerezte meg az évad elsô gólját, aztán Makaay (középen) elôlépett a háttérbôl, és duplájával mindent eldöntött

A szezon első bírói tévedése (Helveg utolsó emberként kezezett, Gräfe meg szemet hunyt felette), majd első helyzete (Sverkos lövését fogta Kahn) után jött az első gól is, méghozzá a félidő derekától egyre inkább fölénybe kerülő bajoroktól. A 28. percben Salihamidzic, Santa Cruz összjáték után a paraguayi visszagurított Hargreaves elé, az angol pedig pazar mozdulattal a bal felső sarokba csavarta a labdát.

A gól után a Bayern negyedórán belül akár a három pont sorsát is eldönthette volna, de Ballack és Santa Cruz melléfejelt, Salihamidzic meg ziccerből Keller kapusba püfölte a labdát. A 42. perctől már volt, amiben a látogatók álltak jobban, hiszen amíg náluk 11-en maradtak a pályán, addig a hazaiak megfogyatkoztak. A már sárga lapos, a bajoroknál a bajnokságban most debütáló Ismael utolsó emberként addig rángatta Neuville-t, amíg a támadó elesett, Gräfe meg előrángatta a második sárga, majd az első piros lapot a zsebéből. Neuville aztán majdnem eltüntette az egyik különbséget, az esetet követő szabadrúgása után Kahn alig tudta fölétolni a labdát.

A fordulás után megint jött a régi kép: a Bayern rohamozott (Santa Cruz mesterhármasig juthatott volna, de kapufánál többre nem vitte, Lúcio gólját pedig les miatt annullálta a bíró), a Mönchengladbach pedig bekkelt. Még így is összejöhetett volna a vendégek egyenlítő gólja, ha Gräfe befújja a felvételek alapján jogosnak tűnő tizenegyest, miután a büntetőterületen belül Karimi tisztán eltalálta Jansen lábát.

A finisre még a Bundesliga leggólerősebb aktív játékosa (133 gól), a sérüléséből felépülő, tétmeccset egy év után játszó Giovane Elber is beszállt a Gladbachba, de ő sem tudta elrontani egykori csapata rajtját és stadionavatóját. Sőt, a végén Makaay még meg is mutatta, méltó örököse a brazilnak: két megugrásból is a kapuba lőtt, és a megérdemeltnél fölényesebb győzelemhez segítette együttesét.

Bundesliga 1.
Az 1. forduló nyitó mérkőzésén: Bayern München-Mönchengladbach 3-0 (Hargreaves 28., Makaay 86., 89.).