Miként várható volt, Brazília kijutott a jövő évi világbajnokságra, miután nagyon sima, már-már edzőmérkőzésnek beillő meccsen kiütötte Chilét. Ez azt jelenti, hogy a brazilok továbbra is elmondhatják magukról: az összes vb-n képviseltették magukat.
Az új idényben Adriano (középen, sárga mezben) immár a második mesterhármasát jegyezte – az utóbbi vb-kvalifikációt ért Brazíliának
Az új idényben Adriano (középen, sárga mezben) immár a második mesterhármasát jegyezte – az utóbbi vb-kvalifikációt ért Brazíliának
Carlos Alberto Parreira, a selecao szövetségi kapitánya fáradságot nem ismerve készítette fel övéit a chileiek ellen, és bár nem feltétlenül ezért, de játékosai alig félóra alatt kivégezték vendégeiket.
Elsősorban Robinho és Adriano volt elemében, előbbi gól, két gólpassz kombinációval vétette észre magát, az Inter csatára pedig kétszer talált Nelson Tapia kapujába ebben az időszakban.
Érthető módon a szédületes iramból a második félidőre viszszavett a címvédő, amelynek soraiból kisebb sérülés miatt előbb Ronaldo, majd Roberto Carlos is kivált - feltehetően mindketten játszhatnak majd kedden a Sevilla elleni barátságos mérkőzésen -, a hajrában azért Adriano így is megkoronázta saját, valamint a válogatott teljesítményét egy újabb találattal.
Adriano a legjobb Parreiránál
A chileiek kapujába hármat berámoló Adriano végleg bebizonyította, nem véletlenül ô Parreira kapitány elsô számú bizalmi embere, a szakvezetô 2003. januári kinevezése óta ugyanis nála több gólt senki sem szerzett Brazília színeiben. Az Inter kiválósága 20 találatnál tart a Parreira-érában (korábban nem is volt válogatott felnôtt szinten), megelôzve Ronaldinhót (14) és Ronaldót (11).
„Mindig arra törekedtem, hogy nyugodtan készülhessek a mérkôzésekre. Parreira vezetése alatt ez sikerül, talán ezért megy ennyire a góllövés” – árulta el Adriano, aki klubja évadbeli elsô bajnokiján is mesterhármassal rukkolt ki.
A selejtezôkön egyelôre Ronaldo jobb nála a maga 9 góljával, ám amíg a „Csoda” becenévre hallgató csatár 13 meccsen szerezte ezeket a találatokat (0.69 gól/mérkôzés), addig az „Uralkodó” hét találkozón jegyzett ötöt (0.71 gól/mérkôzés). Ronaldo egyébként pályafutása leghosszabb gól nélküli idôszakát éli meg a válogatottnál: immár hat mérkôzés óta képtelen betalálni.
"A selejtező utolsó két meccsén nyomás alá helyezzük Argentínát, mert mi akarjuk megnyerni a csoportot. Jobb a gólkülönbségünk, úgyhogy nincs megállás - lelkesedett Parreira mester, aki később azért visszabújt a megfontolt szakvezető bőrébe. - Még temérdek a tennivalónk, elsősorban a csapatjátékon kell csiszolnunk. Rengeteg tehetségünk van, de csapattá kell kovácsolni az első osztályú futballistáinkat."
Az elhangzottak fényében adódott a kérdés: a chileiek ellen eltiltott Ronaldinho visszatértével kikerül-e valaki a Kaká, Robinho, Adriano, Ronaldo négyesből? "A négyzetnek csak négy oldala van, nem pedig öt. Ez mindig is így volt" - reflektált erre a szakvezető, amivel alighanem azt akarta mondani, hogy Robinho minden bizonnyal a kisapadra szorul, ha a Barcelona klasszisa is bevethető.
A játéknap másik találkozóján is született egy mesterhármas, ezt az uruguayi Marcelo Zalayeta jegyezte. Kellett is mind a három találat, az uruknál vendégeskedő kolumbiaiak ugyanis kétgólos hátrányból még fel tudtak állni, a döntetlen pedig Jorge Fossati csapatának vesztét jelentette volna. "Huszonnégy vagy huszonöt ponttal megszerezhetjük a pótselejtezős helyet, huszonhéttel pedig csont nélkül kijutunk a vébére" - matematikázott Fossati, azt követően, hogy csapata a legyőzött Kolumbiától átvette a pótselejtezőt érő ötödik helyet.
URUGUAY-KOLUMBIA 3-2 (1-0) Montevideo, 35 000 néző V: Elizondo (argentin). G: Zalayeta (42., 50., 85.), ill. Soto (79.), Angel (81.). K: Sosa (87.) URUGUAY: Carini - Varela (V. Sánchez, 82.), D. López, Montero, R. Rodríguez - P. García, D. Pérez - Recoba (Estoyanoff, 78.) - Zalayeta, Forlán, Morales (Sosa, 70.) KOLUMBIA: Calero - Orozco, Perea, I. Córdoba, Bedoya (Oviedo, 89.) - Resrepo, Viáfara (Vargas, 60.), Moreno, Soto - Rey (Arzuaga, 80.), Angel
Az állás
1. Argentína
16
9
4
3
27–16
31
2. Brazília
16
8
6
2
31–16
30
3. Ecuador
16
8
2
6
23–19
26
4. Paraguay
16
7
4
5
22–22
25
5. Uruguay
16
5
6
5
22–28
21
6. Kolumbia
16
5
5
6
22–15
20
7. Chile
16
5
5
6
17–21
20
8. Venezuela
16
5
3
8
20–24
18
9. Peru
16
3
6
7
16–25
15
10. Bolívia
16
4
1
11
18–32
13
Az első négy helyezett automatikusan kvalifikálja magát a világbajnokságra, az ötödik az óceániai térség győztesével vív majd pótselejtezőt. Argentína és Brazília már vb-résztvevő.