Jöttek, láttak, és már győznek

MONCZ ATTILAMONCZ ATTILA
2005.09.26. 00:43
A remekül sikerült hétközi kupaforduló után (még minden magyar érdekeltségű együttes áll a sorozatban) a bajnokságban kevesebb okuk volt az örömre Hollandiában légióskodó honfitársainknak. A négy érintett gárda légiósai közül csak Kerekes Zsombor és Fehér Csaba lehetett maradéktalanul elégedett: ők játszottak is, ráadásul alakulatuk, az egymás után másodszor ünneplő Willem II nyerni is tudott az ADO Den Haag ellen, az utolsó előtti percben szerzett, szemfüles (Reuser a kapusról kijövő labdát kotorta be) gólnak köszönhetően.
A PSV által kölcsönadott Fehér másodszor nyert a Willem II-vel
Jó érzés, hogy ismét fontos vagyok egy csapat számára, és a mecscseket követő napon érzem a fájdalmat, a fáradtságot, ahogyan egy futballistánál megszokott - mondta a találkozót követően Fehér Csaba. - Ez volt a harmadik mérkőzésem a Willem II-ben, és a harmadik szerepköröm. Korábban voltam támadó, majd védekező középpályás, most pedig, egy sérülés miatt, jobbhátvédnek vontak vissza. Most mindenki elégedett a csapattal, annak pedig külön örülök, hogy az utóbbi időszak jó szereplését összekötik a két magyar érkezésével.”

A többieknek már nem ment ilyen jól, igaz, például a Bodor Boldizsárt és Bodnár Lászlót 90 percen keresztül a soraiban tudó Roda sok jóra nem is számíthatott az Ajax otthonában. Az előző két meccsükön öt pontot elszóró amszterdamiak gólfesztivállal kárpótolták drukkereiket, a duplázó Angelosz Hariszteasz vezérletével összehozott 4-1 még nem is feltétlenül a valós különbség.

A végig védő Babos Gábor csapata, a NEC is idegenben, Heerenveenben kapott ki, a 69. percben 20 méterről kapott Pranjics-góllal. A Voetbal International tudósítása szerint szép, de talán hárítható lövés volt, ettől még a nijmegenieknek illett volna kihasználniuk a helyzeteiket a visszafogottan futballozó frízek ellen.
Pető Tamás gárdája, a NAC Breda a Willem II-hez hasonlóan ponthoz jutott (az AZ-t verte meg, így már csak a Feyenoord hibátlan a bajnokságban), fájdalom, a magyar középpályás nélkül, aki ismét nem volt bent a találkozóra nevezett keretben.

CASINO EREDIVISIE, 6. forduló
Willem II-ADO Den Haag 1-0 (Reuser 89.)
Ajax-Roda JC 4-1 (Hariszteasz 27., 40., Pienaar 70., Galásek 84. - 11-esből, ill. Sonko 81.)
NAC Breda-AZ 2-1 (Slot 60., Vonlanthen 75., ill. Szektiui 11.)
Heerenveen-NEC 2-1 (Szamarasz 1., Pranjics 69., ill. Takak 20.)
PSV-RBC Roosendaal 2-0 (Simons 8., Farfán 47.)
RKC Waalwijk-Utrecht 2-3 (De Ceulaer 54., Hoogendorp 91. - 11-esből, ill. D. van den Bergh 56., Douglas 81., Fortune 90.)
Vitesse-Groningen 2-0 (Swerts 48., Benson 90.)
Twente-Feyenoord 1-3 (Zomer 85., ill. Castelen 26., 47., Kuyt 90.)
Sparta-Heracles 2-0 (R. van den Bergh 17., 61.)