KERESZTÚRI GYULAKERESZTÚRI GYULA
2005.10.02. 02:39
Hornyák (13-as számmal) hat góljával döntô szerepet vállalt
Farkas József
A találkozó előtt a vendégek szakvezetője abban bízott, hogy a viszszavágóra marad a döntés. Hajdu János szerint a háromgólos előny is elég lehet, de elképzelhető, hogy nyolcgólos különbségnél is gondok lehetnek a visszavágón. Mindkét együttes azonos támadó és védekező mezőnyhatossal kezdett. Az első percek biztató váci játékát a játékvezetői páros sorozatos, szlovákokat segítő ítéletei törték meg. Csak a félidő hajrájában talált vissza saját játékstílusára a magyar együttes. A vendégek nyitott védekezésével és kihagyott magyar ziccerekkel indult a második játékrész, majd a feljavult védekezés meghozta a gyümölcsét, sikerült hat góllal meglépni. A záró percekben ezt még megfejelték a lendületbe jövő váciak, így kilencgólos előnyt szereztek, s ez biztató az egy hét múlva Besztercebányán sorra kerülő visszavágó előtt.

Váci NKSE-HC Banská Bystrica (szlovák) 33-24 (15-11)
Vác, 600 néző. V: Csavdarov, Ducskov (macedónok)
VÁC: JUHÁSZ - Sterbik 4, HORNYÁK 6, RÁBAI 4, ŐRI C. 5, VESZELI 7 (1), Klász 3 (1). Cs: Gridnyeva (kapus), Farkas 4. Edző: Hajdu János
BANSKÁ BYSTRICA: Ivanková - Romanovská 2, KOLLAROVÁ 8 (5), Bencová 3, Szabová 4, Pollaková 3, Hajicková. Cs: KONCEKOVÁ (kapus), Vidiecanová 3, Hrmová, Styková 1. Edző: Stefan Kelemen
Az eredmény alakulása. 6. p.: 4-1. 17. p.: 8-9. 26. p.: 12-9. 37. p.: 18-14. 46. p.: 24-18. 56. p.: 30-23
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 6/5

Mestermérleg
Hajdu János: - Örülök a kilencgólos győzelemnek, igaz, kevesebb hibával nagyobb különbség is kialakulhatott volna.
Stefan Kelemen: - Ötven percig nagyon jól játszottunk. Nem tudom, ezt követően mi történt a lányokkal. A továbbjutás még nincs lefutva.