"A pályázatot a Kincstári Vagyoni Igazgatóság írja ki és bírálja el – mondta Ábrahám Attila, az NSH elnöke. – Az elbírálásnál három szempontot vesznek figyelembe, a kéthektáros telekért kínált ellenértéket, a hathektáros telekért kínált ellenértéket, és a Fradi elnöksége által meghatározott és szentesített sportszakmai célokat."
Hogy melyek ezek a célok? Nos, a vagyonkezelői jogra pályázóknak vállalniuk kell egy új, minimum 15 ezer néző befogadására alkalmas labdarúgó-stadion s új birkózócsarnok építését, valamint a kiszolgálóhelyiségek, öltözők, irodák kialakítását. Nem mellékes szempont, hogy ha sikertelenül végződik a pályáztatás, akkor az FTC térítésmentesen lemond az Üllői úti ingatlanok még 11 évig érvényben lévő ingyenes használati jogáról, s a kéthektáros ingatlant a KVI értékesíti, a hathektáros telek – ezen található a stadion is – vagyonkezelői jogát pedig térítésmentesen az FTC kapja meg. A terület továbbra is állami tulajdon maradna, viszont sikeres pályázat esetén várhatóan 1 és 2 milliárd forint közötti összeg kerül a Ferencváros kasszájába, pontosabban egy bankba, s a tervek szerint ezen összeg kamataiból tartanák fenn a többi tíz szakosztályt.
"A pályázati kiírás leghamarabb két hét múlva jelenhet meg a Magyar Közlönyben, és ezt követően harminc napig lehet pályázni – tette hozzá Ábrahám Attila. – Ez azt jelenti, hogy az elbírálási időt is figyelembe véve leghamarabb december közepére, esetleg végére rendeződhet a Ferenvárosi Torna Club helyzete."
"Hatszáz napja várunk erre a pillanatra – mondta Furulyás János, a Ferencváros töretlenül optimista elnöke. – Sokan kételkedtek benne, hogy egyezségre jutunk az állammal, és sokan kifogásolták, hogy az adófizetők forintjai segítenek a Fradin. Nos, bebizonyítjuk, hogy szó sincs erről. Biztos vagyok benne, hogy több jelentkező is lesz a pályázatra, hiszen eddig is számos érdeklődővel tárgyaltam. Ám arról, kik a lehetséges pályázók, vagy ki lehet a nyertes, nem szeretnék beszélni, hiszen titoktartási megállapodást kötöttem a felekkel. Egy biztos: ennek a megállapodásnak köszönhetően tiszta viszonyok teremtődtek, s ez megkönnyíti a helyzetünket. Megmenthető a tíz szakosztály, s a labdarúgócsapatnak sem lesznek gondjai."
És ha már a gondoknál tartunk, a Ferencvároshoz kapcsolódó hír még, hogy a klub – november 30-ig – egy hónap haladékot kapott az OTP-től felvett 238 millió forintos hitel törlesztésére, amelyet az FTC Rt. részvényeinek eladásából törlesztenének.
Nagy falatAz Újpest helyzete sokkal jobb, mint riválisáé, és nem csupán azért, mert a lila-fehérek jelenleg a 4., míg az Üllői útiak csak a 13. helyen állnak a tabellán. A Megyeri úton a Kovács Péter képviselte Dare Group Rt. a tulajdonos, amely nyugodt gazdasági hátteret szavatol a klubnak.
"Nem az ingatlan megszerzése a nagy feladat, hanem a stadion üzemeltetése – vélekedik Kovács Péter. – A szóban forgó nyolchektáros terület megszerzése kifejezetten előnyös üzlet lehet. Azt viszont nem tudom, jelenleg milyen besorolású ez a telek, mert ha sportcélú ingatlanként tartják nyilván, akkor évekig is eltarthat az átsorolása. Azt saját tapasztalatból tudom, hogy egy klub felépítése szép, de nagyon nehéz feladat, igazi megbecsülésben lehet része annak, aki ma Magyarországon ezt teszi. Annyit azért megjegyeznék, a Ferencvárosba már sokaknak beletört a bicskája, de szerintem jelentős nyereséggel is lehetne működtetni a klubot."