Ha Mainz, akkor Pizarro

MONCZ ATTILAMONCZ ATTILA
2006.01.25. 00:52
Nyolc bajnokit, három Bajnokok Ligája-mérkőzést és egy Német Kupa-találkozót kellett várni arra, hogy a Bayern München soros találkozójára ne teljen meg zsúfolásig az Allianz Arena. Már hétfőn várható volt, hogy a Mainz elleni kupanegyeddöntőben lesznek üres székek a tavaly átadott stadionban, hiszen akkor még 15 ezer jegy volt a kasszákban, és akkor már érkeztek az időjárás-előrejelzések keddre. A mínusz 10-12 Celsius-fok pedig minden, csak nem nézőcsalogató.
Claudio Pizarro (balra) fejes gólja miatt túlóráztak a csapatok

Florian Meyer első sípszavakor végül ötvenezer ember, illetve mínusz 10 fok volt a müncheni "palotában", de Felix Magath, a Bayern vezetőedzője igyekezett a pozitívumokat keresni: "Náluk, a Rajna mentén ilyenkor azért melegebb van, ha valakiknek, akkor a mainziaknak kell alkalmazkodniuk az időjáráshoz." És arról sem volt szabad elfeledkezni, hogy a két csapat a kupában legutóbb 1999 decemberében, hasonló körülmények között találkozott, és akkor a Bayern – még az Olimpiai Stadionban – simán nyert 3–0-ra.

Jürgen Klopp, a Mainz trénere azt mondta, emberei ezúttal nem szeretnék eljátszani a céltábla szerepét, inkább szenzációval próbálnak szolgálni, de ezen a müncheniek eleinte csak mosolyogtak. Az Allianz Arenát még egyetlen csapatnak sem sikerült bevennie, ráadásul az ősszel a Mainz is meghajolt itt (más kérdés, hogy kegyetlen harc után, 2–1-gyel), aligha lesz ez másképp kedden is – gondolhatták.

Még akkor sem volt túl nagy riadalom, amikor Michael Thurk – lesről – Oliver Kahn kapusba püfölte a labdát, viszont a 21. percben már nem csupán a hideg miatt fagyott a mosoly az arcokra: Valerien Ismael és Nikolcse Noveszki párharca után a macedón játékos elterült a földön, a bíró pedig – inkább jogosan, mint jogtalanul – büntetőt ítélt. Mohamed Zidan nem törődött a reklamáló müncheniekkel, a bal alsóba helyezett, és lépéskényszerbe hozta a hazaiakat.
Az ősszel a Bayernnek csak a Werder Bremen ellen kellett otthon fordítania, de amíg ott mindössze két percig volt hátrányban, most egy óráig. Claudio Pizarro egyenlítést érő fejese ugyanis csak a 82. percben született meg, ami azt jelentette, hogy a Hamburg után az idénybeli második hazai kupameccsén is hosszabbításra kényszerült a Bayern.

A hosszabbítás 4. percében Guerrero góljával aztán megszerezték a vezetést, de a 106. percben egyenlített a Mainz. A 114. percben Pizarro belőtte a győztes gólt, így a bajorok továbbjutottak.

NÉMET KUPA, Negyeddöntő
Bayern München-Mainz 3-2 (0-1, 1-1, 2-1)

Gólszerző: Pizarro (81., 114.), Guerrero (94.) ill. Zidan (21., 11-esből), Ruman (106.)