Egész más ez a Clippers

I. SZ.I. SZ.
2006.02.07. 00:36
Fennállása legjobb idényét produkálja a Los Angeles Clippers, amely immár tizeneggyel több győzelmet aratott, mint ahány vereséget szenvedett. A liga egyik legrosszabb csapataként számon tartott kaliforniai klub a legutóbbi 12 szezonját negatív mérleggel zárta, de most a Nyugati főcsoport negyedik legjobbjaként biztos playoffgárdának tűnik.
Torontóban hosszabbítás után harcolta ki a diadalt a Clippers, a gárda a legutóbbi kilenc meccséből nyolcon diadalmaskodott. „Nem kell felfújni ezt az egészet, ez ugyanaz a Clippers, mint az előző években volt. A többi csapatnak nem kell rettegnie tőlünk, könnyű ellenfél maradtunk” – mondta önironikusan Sam Cassell. Az irányító triplával harcolta ki a hosszabbítást, a túlórában Quinton Ross és Chris Kaman segített neki a győzelem kicsikarásában. Mike Dunleavy edző csapata hatmeccses túrája negyedik mérkőzé-sén is túljutott, és eddig csak egyet vesztett el.NBA, ALAPSZAKASZ, 95. JÁTÉKNAP
New York Knicks–Houston Rockets 89–93 (20–24, 22–21, 24–24, 23–24). Ld: Crawford 24, J. Rose 16, Curry 15, ill. McGrady 23, Wesley 19, Jao Ming 15

Sacramento Kings–Utah Jazz 96–78 (32–25, 14–15, 19–18, 31–20). Ld: Bibby 23, Kev. Martin 20, ill. Okur 25, Harpring 14

Toronto Raptors–Los Angeles Clippers 113–115 (22–26, 35–24, 20–27, 24–24, 12–14) – h. u. Ld: Bosh 29, Peterson 25, M. James 20, Villanueva 14, ill. Brand 30, Cassell 27, Mobley 20, Kaman 16