Ahogy a Sopron és a Pécs meccsein az már lenni szokott, Olekszandra Gorbunova (balra) és Iványi Dalma ezúttal is elszántan harcolt a labdáért
Meggyesi Bálint
Ahogy a Sopron és a Pécs meccsein az már lenni szokott, Olekszandra Gorbunova (balra) és Iványi Dalma ezúttal is elszántan harcolt a labdáért
Mit néz meg az ember egyből, ha megérkezik a csarnokba egy gála előtt? Természetesen azt, vajon mennyien vannak. Nos, a meccs napján elmaradt a várt roham a pénztárnál, úgyhogy mintegy háromnegyed ház várta a sztárokat – mert hiszen All Star-csapatok csaptak össze szerda este Győrött. „Kétféle magyarázat van rá. Az egyszerűbb, hogy a férfi- és a női gála együtt túl hosszú programot adott, amelyet eléggé unt a közönség, a másik pedig, hogy a hölgyek hasonló eseményét a liga és a szövetség közösen rendezi, szemben a férfigálával, amelyet egy külön cég” – magyarázta Nyíri Dezső ligaelnök a kérdésre, hogy vajon mi volt az oka az uraktól való elválásnak.
És hogy milyen a mérlege ezután a „csillagok háborújának”? „Nullszaldós” – felelte a sportvezető, hozzátéve, hogy éppen azért esett Győrre a választás, mert az itteniek vállalták, hogy két napig vendégül látják a magyar válogatottat, a külföldiek együttesének pedig szállást és ételt biztosítanak. Az utóbbi tétel ráadásul csökkent is valamelyest az előzetesen tervezetthez képest, mert a BSE-s Kaayla Chones derékfájdalmak, a pécsi Vickie Johnson influenza, a soproni Ivana Matovics pedig lázas betegség miatt mondta le a gálán való szereplést – az utolsó pillanatokban. Hiába hívták, nem jött el a tartaléknak kijelölt szolnoki Patechia Hartman és a szekszárdi Bianca Vescan sem, állítólag szintén betegek. Jött viszont a MiZo-s Geisa.
Fantasztikusan kezdtek a légiósok, az első akcióikat kivétel nélkül pontosan befejezve 49 másodperc leforgása alatt hét ponttal elhúztak, aztán vezettek már 11-gyel is az első negyedben. Amiből azt lehetett leszűrni, hogy a külföldiek kezdő ötöse erősebb volt, mint a magyaroké. A légióscserék viszont nagyon nem bírtak Sterbenz Tamás kispadról beálló játékosaival, ami kifejezetten biztató volt a jövő(nk)re nézve.
Még ennél is biztatóbb Cserny Réka és Honti Kata teljesítménye – egyértelműen az ő meccsük volt magyar részről. Nem véletlenül választották Csernyt a gála MVP-jének, míg Honti – bármilyen hihetetlen – most lépett pályára először a felnőttválogatott címeres mezében. De ő még csak most 18… A gála műfajában legotthonosabban mozgó szerda esti fellépő, az embereit jó néhány alkalommal megtáncoltató Nikki Teasley vezérletével feljöttek a vendégek, így némi izgalmat még tartogatott a mérkőzés hajrája. De a végén győztek a magyarok, s ezzel a tudatosabb csapatjáték győzött az egyéni képességek felett. A külföldiek esetében persze túl sok szervezettségről nem lehetett szó az alig néhány órás együttlét után. Gyorsmérleg: nem volt rossz, de az igazsághoz a mondat kibővítendő – kezdetnek nem volt rossz.
MESTERMÉRLEG
Sterbenz Tamás, a magyar válogatott szövetségi kapitánya: Bebizonyosodott, hogy érdemes összefognia a ligának, a kluboknak és a válogatottnak, nagyon jó gálát sikerült rendezni. Az elején egy kicsit szégyelltem, hogy mi végig nyerni akartunk, de az őszi nagy feladatokra sok mindent tudunk gyakorolni ezen a mérkőzésen, főként a labda nélküli mozgásokat. Rátgéber László, a légiós válogatott edzője: Okos és korrekt partnerei voltunk a magyar válogatottnak, élveztük a gála minden egyes percét. Külön öröm a számunkra, hogy segítőm, Fűzy Ákos nem hozott szégyent a csapatra.