Védekeztek, feltámadtak

SIMON JÓZSEF, SZIRMAI GYÖRGYSIMON JÓZSEF, SZIRMAI GYÖRGY
2006.03.12. 01:00
Hatalmas csatában egygólos vereséget szenvedett a Dunaferr Gjerpenben, ezért már szinte elődöntőben érezheti magát.
Kindl Gabriella társaival egyetemben jó pozícióba manôverezte magát az utolsó öt percben
Meggyesi Bálint

„Rendben megérkezett csapatunk Norvégiába,a lányok a szombat délelőtti edzésen kellő önbizalommal gyakoroltak” – mondta a meccs előtt Soós Csaba, a Dunaferr NK nemzetközi referense.

A Vác–Gjerpen mérkőzések tanulságaiból okulva, Kiss Szilárd csapata tudta, hogy Maria Solheim remek kapus, a gólszerzésben pedig főleg Heidi Löke, a cseh Iva Zamorská és a svéd válogatott Sara Eriksson jeleskedik. A skieni együttes a 19 fordulóban gyűjtött 25 pontjával a harmadik helyen áll a bajnokságban a Larvik (38) és a Byasen (32) mögött. A Norvég Kupa elődöntőjében a későbbi kupagyőztes, a Larvik ellen vérzett el (28–18).

A sok fiatalt felvonultató Gjerpen szombaton is rendkívül gyors játékkal, agresszíven kezdett (8–2), Löke, Sother, valamint Zamorská vezérletével hatalmas tempót diktált, ám Kindl, Bulath, Mehlmann, Borbás és Lovász felvette a kesztyűt és a magyar csapat igyekezett utolérni a hazaiakat (19–17). A sok hibával tarkított hajrában Radulovics és Lovász volt a főszereplő, leginkább nekik, valamint a remek védekezésnek volt köszönhető, hogy a Dunaferr jó eséllyel várhatja a visszavágót, amely jövő vasárnap lesz Dunaújvárosban (16 óra).

Mestermérleg
Gyenge végjátékunkkal hatalmas lehetőséget szalasztottunk el. Többször is elhúzhattunk volna, ám a hibáink miatt nem sikerülhetett. A saját dolgunkat nehezítettük meg a visszavágóra.
Leif Gautestad, a Gjerpen edzője

Hullámzó színvonalú mérkőzést játszottunk a nagyon erős Gjerpennel, a hajrára roppant nehéz helyzetbe kerültünk. Aztán összeszedtük magunkat, ezért reménykedve várhatjuk a visszavágót.
Kiss Szilárd, a Dunaferr edzője

Hat remek év Újvárosban
Az európai kupacsaták és a hazai feladatok okozta feszültséget oldandó, a minap – még a gjerpeni túra előtt – szerény házi ünnepségre hívta meg csapatát Kiss Szilárd. Az ok: éppen hat éve edző Újvárosban.
– Melyik volt a legszebb időszak?
– Kétezer februárjában vettem át a munkát, akkor voltunk a legerősebbek. Később több meghatározó játékos távozott vagy leállt, kétezer-egyben mégis bajnokok lettünk.
– Mi volt a legnehezebb?
– Az elmúlt másfél év, mert sokat változott a keretünk, s több trauma érte a csapatot. Javuló, de még mindig nehéz helyzetben vagyunk most is.

– Hat év már eltelt. Kitölti a hetediket is?
– Egyelőre csak annyit tudok, hogy júniusban lejár a szerződésem. Edzői pályám tartalmas szakaszát töltöttem Dunaújvárosban.
– Vagyis nem bánta meg, hogy a Dunaferrhez szerződött.
– Egyáltalán nem. Mátéfi Eszter kollégámmal és a játékosokkal együtt továbbra is mindent megteszünk, hogy minél sikeresebb legyen a csapat.