Makaay elegánsan üzent Van Basten kapitánynak

MONCZ ATTILAMONCZ ATTILA
2006.04.24. 01:36
A Hamburggal szemben nem tudott sorsdöntő előnyre szert tenni a Bayern München, amely a mainzi 2–2-es döntetlent követően ötpontos előnnyel fordulhat az utolsó három fordulóra.
Roy Makaay (10) a vasárnapi duplája után már csak négy találatra van attól, hogy sorozatban harmadszor is húsz gólig jusson a Bundesligában
Imago
Imago

Bár előzetesen a Werder Bremen–Schalke találkozó tűnt fontosabbnak a 31. forduló vasárnapra maradt ütközeteiből, már önmagában az eredmény (0–0) is arra ösztönöz bennünket, hogy elintézzük annyival a csatát: a Schalke gyakorlatilag letehet a BL-részvételről, hiszen három forduló alatt hat pontot és 19 gólt kellene hoznia riválisán a harmadik hely megkaparintásához.

Ráadásul a szombati események (a Hamburg otthon kapott ki a Bayer Leverkusentől) fényében a Bayern München mainzi fellépése került fókuszba. Hiszen ha a bajorok nyertek volna, három fordulóval a zárás előtt hét pontra növelték volna a HSV-val szembeni fórjukat, ami már-már ledolgozhatatlan, pláne a Bayern sorsolásának (VfB Stuttgart, Kaiserslautern, Borussia Dortmund) figyelembevételével.

Végül azonban a listavezető még annak is örülhetett, hogy négy helyett már öt ponttal áll jobban a Hamburgnál, hiszen a Mainz az idei hagyományaihoz méltón alaposan megszorongatta riválisát. A sérült Bódog Tamást nélkülöző egylet az őszi szezonban 2–1-re, a Német Kupában pedig csak hosszabbítás után 3–2-re kapott ki a müncheniektől, most pedig 14 perc után már 2–0-ra vezetett!

Akkor kezdett el ébredezni a Bayern, illetve Roy Makaay. A holland csatár az előző évadban háromszor köszönt be Mainzban, a most futó idényben pedig két tétmérkőzésen két gólt jegyzett ellene, és most megint igazolta, fekszik neki a kiscsapat játéka. A 29. percben akcióból, két pattanás utáni látványos lövéssel, nyolc perccel később pedig tizenegyesből talált be, és mint később kiderült, ezzel beállította a végeredményt.

„Szerettünk volna egy győzelemmel minden nyitott kérdést lezárni, sajnos ez nem jött össze. Korán kellett elkezdenünk rohanni az eredmény után, és bár a félidőre egyenlítettünk, és a folytatásban voltak helyzeteink, képtelenek voltunk még egy gólt begyötörni” – fogalmazott Roy Makaay.

Pedig senki sem csodálkozott volna azon, ha a holland gyengén futballozik, hiszen pénteken dőlt el, hogy az ő pályafutásából biztosan kimarad a világbajnokság, hiszen Marco van Basten szövetségi kapitány még az oranje bő keretébe sem nevezte. Makaay alighanem úgy gondolta, ha szavakkal nem is, tettekkel talán még felülvizsgálatért „folyamodhat”.

BUNDESLIGA 1.
A 31. forduló vasárnapi mérkőzésein

Werder Bremen–Schalke 0–0
Mainz–Bayern München 2–2 (Zidan 10., M. Friedrich 14., ill. Makaay 29., 37. – a másodikat 11-esből)

SOROZATOK
Veretlenség: 7 (Hertha BSC). Nyeretlenség: 8 (Duisburg). Győzelem: 5 (Leverkusen). Döntetlen: 3 (Mainz, Schalke). Vereség: 2 (Arminia Bielefeld, Duisburg)

GÓLSTATISZTIKA
Idény: 758. Meccsátlag: 2.73. A forduló meccsátlaga: 2.33
Góllövőlista: Klose (Werder Bremen) 20, Halil Altintop (Kaiserslautern) 18, Berbatov (Leverkusen) 16, Makaay (Bayern München) 16