Várni kell a bajnokavatásra

MONCZ ATTILAMONCZ ATTILA
2006.05.03. 00:42
Semmiképpen sem lehet bajnokavatás szerdán a Bundesligában: a Hamburg kedden 1–0-ra megverte az 1. FC Kölnt, és már biztos, hogy az utolsó két forduló előtt is látótávolságon belül lesz a szerdán a Stuttgartot fogadó Bayern Münchentől.
Boulahrouz (balra) és a hamburgi védelem újra hibátlanul m?ködött
Reuters ? Kai Pfaffenbach

Ha szigorúan a statisztikát vettük volna alapul, talán előre is beírhattuk volna a kettest az 1. FC Köln–Hamburg mérkőzésre. A „kecskések” 2001. szeptember kilencedikén verték meg legutóbb a HSV-t (2–1), az északi gárda ötmeccses idegenbeli győzelmi sorozattal a háta mögött lépett fel, ráadásul egy igazi „kölni rémmel” a soraiban. Sergej Barbarez a Köln elleni legutóbbi hét fellépéséből mindössze egyen (a fent említett, kudarccal végződő találkozón) nem volt eredményes!
A bosnyák most is már a harmadik percben indulhatott ünnepelni, igaz, mint utóbb kiderült, a gól elsősorban nem az ő érdeme, hanem a helyzetet összehozó, jobbról jól centerező Mehdi Mahdavikiáé, illetve a becsúszva menteni igyekvő, de a saját kapujába találó Lukas Sinkiewiczé. Barbarez meg ott sertepertélt a háttérben, aztán mehetett a hamburgi tábor elé.

A Köln öt meccs után volt kénytelen loholni az eredmény után, csak éppen ez már-már a lehetetlen küldetés kategóriáját súrolta, hiszen a Hamburgnál talán egyetlen csapat sem tud jobban vigyázni az előnyére. Thomas Doll alakulata az idény során mindössze kétszer kapott ki úgy, hogy a meccs során vezetett, vendégként pedig a legutóbbi három mérkőzésén még gólt sem kapott.

Szabályosat most sem… A 78. percben Christian Springer ugyan bevette a remekül védő Sascha Kirschstein kapuját, csakhogy Markus Feulner kapura lövésnek szánt passzánál lesen állt, így a játékvezető érvénytelenítette a találatot. Később pedig a 88. perctől Szabics Imrét is bevető hazaiaknak már nem volt ilyen helyzetük.
A Hamburg győzelme azt jelenti, hogy a Bayern München szerdán még semmiképpen sem lehet bajnok, függetlenül attól, mit játszik a Stuttgarttal. Sőt ha kikap, az utolsó két fordulóra csak kétpontos előnnyel fordulhat.

BUNDESLIGA 1, 32. forduló
1. FC Köln–Hamburg 0–1 (Sinkiewicz 3. – öngól)
Hertha BSC–Leverkusen 1–5 (Marcelinho 41., ill. Juan 5., Berbatov 27., 28., Ramelow 63., Schneider 76.)
Nürnberg–Mönchengladbach 5–2 (Vittek 14., 65., Polák 59., Szajenko 85., Kiessling 88., ill. Zé Antonio 34., Sonck 36.)
Hannover–Dortmund 1–2 (Mertesacker 44., ill. Rosicky 57., Wörns 79.)