Már kettőt aludtak a bravúros EHF-kupa-sikerre a ferencvárosi lányok, de az ünneplésnek se vége, se hossza. Németh András edző együttese meg is érdemli a rendkívüli elismerést, hiszen nem csupán káprázatos, hanem világraszóló teljesítménnyel szerezte meg az európai elsőséget.
Tóth Tímea (jobbra) teljesítménye a decemberi vb-t követôen (ezen kulcsszerepe volt a bronzérem kiharcolásában) fokozatosan tovább javult
Tóth Tímea (jobbra) teljesítménye a decemberi vb-t követôen (ezen kulcsszerepe volt a bronzérem kiharcolásában) fokozatosan tovább javult
Katarina Harisová (kapus, 1980. november 2.) Első évadját töltötte el a Ferencvárosban, és máris szívébe zárta őt a zöld-fehér együttes szurkolótábora. A legforróbb, legnagyobb tétre menő mérkőzések hajrájában többször segített csapatának bravúros védéseivel.
Katarina Mraviková (szélső, 1977. december 18.) A szlovák válogatott jobbszélsője 2001-től játszik Fradi-mezben. Küzdőképességét, gyorsaságát gyakran kihasználta, és a sorsdöntő tétmeccseken főszerepet játszott. Az évadot visszafogottan kezdte, de a végére a csapat oszlopa lett.
Lucia Uhraková (beállós, 1980. január 23.) A ferencvárosi sikerek főszereplője. Kivételes tudását maximálisan a csapat szolgálatába állította, teljesítményéről csak felsőfokú jelzőket lehet mondani. A csúcson levő világklasszis, aki folyamatosan kiemelkedő formában kézilabdázik.
Kirsner Erika (szélső, 1975. december 23.) Az Európa-bajnok balszélső remek idényt zárt, hiszen minden tekintetben együttese vezéregyénisége volt, sőt arra is maradt energiája, hogy Németh András edzői munkáját támogassa. A mester szerint még sok hasonló évad van a játékosban.
Laluska Eszter (átlövő, 1986. április 14.) Két éve a Spartacusból került a Fradiba. Súlyos sérülése miatt a legutóbbi évadot sem tudta csúcsformában kezdeni. Az idény végére azonban sokat javult. Óriási tehetség, aki mindhárom belső poszton bevethető.
Szucsánszki Zita (irányító-átlövő,1987. május 22.) A Spartacusból érkezett, s berobbant a magyar élmezőnybe. Jó ősz áll mögötte, s a szerényebb tavasz miatt sem kell elkeserednie, hiszen kibontakoztathatja kivételes tehetségét, s meghatározó egyénisége lehet az FTC-nek.
Tóth Tímea (átlövő, 1980. szeptember 16.) A világ egyik legjobbja a maga posztján. Az idény előtti felkészülése mégis megsínylette, hogy három hétig betegeskedett. A későbbiekben viszont fantasztikus akarattal igyekezett pótolni a kihagyást.
Horváth Mónika (szélső, 1986. június 30.) Részfeladatokkal bízta meg őt Németh András edző, de az együttes évadbeli összteljesítményéből kevésbé vette ki a részét. Így sem lógott ki a sorból. Az ősztől a Makóé.
Kamper Olívia (irányító, 1985. június 7.) A Fradi saját nevelése az évad végén belelendült, és sokat segített csapatának. Már 2000-ben, 15 éves korában játszott a felnőttek között. A következő évadban a Vasast erősíti.
Németh Helga (átlövő, 1973. augusztus 7.) A híres világklasszis kitűnő teljesítményt nyújtott, de januárban térdsérülést szenvedett, s meg kellett műteni. A következő évadban újra sokat segíthet együttesének.
Pastrovics Melinda (kapus, 1981. május 28.) Az idény elején jó formában védett, ám elvesztette önbizalmát, amelyet nehezen szerzett vissza. Remek képességű játékos, akinek érdemes segíteni, hogy újra bizonyíthasson.
Szamoránsky Anikó (szélső, 1986. július 9.) Tehetsége, pozitív kisugárzása jó hatással van társaira. Példásan edz, ezért csökkent a hátránya, amely abból fakadt, hogy korábban nem kapott számottevő feladatot.
Szamoránsky Piroska (szélső, 1986. július 9.) Az idény meglepetésembere, előbb csak a védekezésben számított rá edzője, majd támadásban is. Javult a játéka, a formája, s nagyon szép jövő várhat rá a Ferencvárosban.
Valovics Nóra (átlövő, 1986. augusztus 9.) Tehetsége vitathatalan, és sokat fejlődött az utóbbi hónapokban, de a nyitott védekezés ellen többre lehetne képes, valamint az összjátékban és a taktikai érettségben is illene javulnia. Hogy karrierje miként alakul a jövőben, az attól is függ, mit nyújt az ősztől Kiskunhalason Zsiga Gyula mester feltörekvő együttesében. ---- A ---- &