Megbomlani látszik a „hallgatás fala”. Néhány hete Francesco Saverio Borrelli, a labdarúgó-szövetség nyomozóirodájának vezetője még arról panaszkodott, hogy a kihallgatásokon az érintettek olyan egységesen védekeznek, mintha összebeszéltek volna, mára azonban ez az összjáték (ha volt egyáltalán) semmivé foszlott: mindenki igyekszik menteni a bőrét.
Reuters
A Fiorentina tábora kitart a csapat mellett ? a második ligában is
Reuters
A Fiorentina tábora kitart a csapat mellett ? a második ligában is
Ellentámadást indított Luciano Moggi, a Juventus volt általános igazgatója, aki az olasz bundabotrány kirobbanása óta az első számú közellenség lett az itáliai labdarúgásban. A 69 éves egykori sportvezető a La Repubblica című napilap hétfői számában egykori szövetségesei, az Inter és a Milan ellen fordult: „Az Inter megúszta Recoba útlevél-hamisítási ügyét, megúszta a Facchetti elnök által aláírt hamis banki garanciák ügyét, nem vádolták meg, amiért Facchetti titokban találkozott Bergamóval, a bíróküldő bizottság társelnökével, és azt is megúszta, hogy közös a tulajdonosi köre a másodosztályú Speziáéval, amit kifejezetten tilt a törvény. Ráadásul Guido Rossi, a szövetség élére kinevezett kormánybiztos valamikor a kék-fekete csapat tanácsnoka volt. A Milan meg arra hivatkozik, hogy védekeznie kellett a Moggi-rendszer ellen, de ki volt a profi liga elnöke? Adriano Galliani, a Milan alelnöke, és akkor még nem beszéltem a televíziós jogdíjakról.” (A televíziós jogdíjak részben a Mediasettől jönnek, amelynek tulajdonosa Silvio Berlusconi, a Milan elnöke.)
Moggi támadását a két milánói klub felháborodva utasította vissza („Egy kétségbeesett ember szavai, de azért feljelentjük a bíróságon” – reagált Massimo Moratti, az Inter elnöke), miközben a Juventus új vezetősége arra készül, hogy beperli Moggit és Antonio Giraudót, a Juve volt ügyvezető igazgatóját. A kártérítési pert imázsvesztésre és közvetlen anyagi kár okozására hivatkozva akarja megindítani a torinói klub.
A Juve közben a Milannal is összeveszett, miután Marco Tardelli, a „zebrák” volt középpályása, a klub jelenlegi elnökségi tagja – Adriano Gallianira utalva – a következőt mondta: „Van egy ember az olasz labdarúgásban, aki talán mindenkinél bűnösebb, de akit nem talált meg az igazságszolgáltatás.” A Milan válaszközleménye: „Tardelli úr annak idején kiváló labdarúgó volt, de most bizonyította, hogy emberként milyen pici. Talán még nem emésztette meg, hogy annak idején úgy lett vége az Internél az edzői pályájának, hogy 6–0-ra kikapott a Milantól egy derbin.”
A hatalmas adok-kapokba a sportsajtó is beszállt, a három országos napilap közül a milánói székhelyű La Gazzetta dello Sport elsősorban a Milant igyekszik „mosdatni”, a római székhelyű Corriere dello Sport-Stadio a Laziót és a Fiorentinát mentené, míg a torinói Tuttosport a Juventus mellett érvel. Ez utóbbi lap főszerkesztője, Giancarlo Padovan szerint óriási taktikai hiba volt a Juve ügyvédei részéről, hogy részlegesen elismerték a klub felelősségét, és úgy nyilatkoztak, hogy a B-liga megfelelő büntetés lenne az egyesületnek. A Corriere dello Sport hétfőn hatalmas szenzációként tálalta, hogy megvan a Lazio felmentésének indoka. A lap szerint Daniele Tombolini játékvezető a kihallgatása során tagadta, hogy a Lazio–Brescia összecsapás előtt bárhonnan bármilyen nyomást gyakoroltak volna rá annak érdekében, hogy a római kékek győzelmét segítse elő. Ez azért lehet fontos, mert a Laziót éppen ezen találkozó miatt „meszelték el”. Tombolini vallomását egyébként azért nem ve(he)tték eddig figyelembe, mert a játékvezetőt a múlt szerdán hallgatta ki a szövetség nyomozóirodája, amikor a fegyelmi bizottság zárt ajtók mögött már az ítéletekről tanácskozott.
Pénteken újrakezdik
Hétfőn éjfélkor letelt a határidő a fellebbezésekre. A négy klubon és a megvádolt személyeken kívül fellebbezett a fegyelmi bizottság elsőfokú határozata ellen Stefano Palazzi szövetségi ügyész is, aki a Milan és a Juventus túlságosan enyhe büntetése miatt nyújtotta be fellebbezését. Keddtől csütörtökig a harmadik oldalról érintett klubok (Arezzo, Bologna, Brescia, Lecce, Messina, Treviso) tehetik meg írásbeli hozzászólásukat a perhez, majd pénteken (legkésőbb szombaton) összeül a fellebbviteli bizottság. A másodfokú ítéletnek július 24-ig kellene megszületnie, mert az UEFA 25-én tudni akarja, mely olasz csapatok indulnak az európai kupákban.
---- Címe: Via di Santa Cornelia 1000, 00 060 Formello-Roma, Italia Internetcíme: www.sslazio.it Színe: világoskék-fehér Sikerei: 2x bajnok (1974, 2000), 4x Olasz Kupa-győztes (1958, 1998, 2000, 2004), 2x olasz Szuperkupa-győztes (1998, 2000), 1x KEK-győztes (1999), 1x európai Szuperkupa-győztes (1999)
---- Címe: Viale Manfredo Fanti 4, 50 137 Firenze, Italia Internetcíme: www.acffiorentina.it Színe: lila-fehér Sikerei: 2x bajnok (1956, 1969), 6x Olasz Kupa-győztes (1940, 1961, 1966, 1975, 1996, 2001), 1x olasz Szuperkupa-győztes (1996), 1x KEK-győztes (1961)