A világbajnok oroszok és a vb- valamint Európa-bajnoki bronzérmes magyar női válogatott presztízscsatájával és a mieink fényes sikerével zárult a Pannon-kupa.
Farkas József
A Cornexi kiváló szélsôje, Balogh Bea ezúttal sem kímélte magát ? az oroszok elleni fölényes gyôzelembôl hat góllal vette ki a részét
Farkas József
A Cornexi kiváló szélsôje, Balogh Bea ezúttal sem kímélte magát ? az oroszok elleni fölényes gyôzelembôl hat góllal vette ki a részét
A decemberi svédországi Európa-bajnokságra való felkészülés jegyében lépett pályára a Pannon-kupán a világ- és Európa-bajnoki bronzérmes magyar női válogatott. Németh András szövetségi kapitány csapata több kulcsjátékosát nélkülözve is legyőzte az olimpiai ezüstérmes Dél-Koreát, a világbajnok Oroszországot és a tornán nagyon jó benyomást keltő magyar B-csapatot.
– Mit tervezett a Pannon-kupára, és mi valósult meg az elképzeléseiből? – kérdeztük a magyar szövetségi kapitányt. – A csapatépítés folytatása volt a legfőbb célunk, amely annak ellenére sikeres volt, hogy néhány alapemberünk sérülés és betegség miatt már a felkészülésből is hiányzott, illetve a torna második napján dőlt ki a sorból – válaszolta Németh András. – Tóth Tímea és Mehlmann Ibolya az edzőtáborozáson sem vehetett részt, Siti Eszter az első edzésnapon rásérült a fájós combjára, majd a torna első mérkőzése után, a magyar B-csapat legyőzését követően gyomorfertőzést kapott Pálinger Katalin, Kirsner Erika, Hornyák Ágnes és Görbicz Anita. Közülük csak Kirsnernek kellett a Pannon-kupa végéig kiválnia a csapatból, a többiek félig-meddig vagy teljesen felépültek az oroszok elleni záró összecsapásra. A lehetőségeinkhez képest igen eredményes munkát végeztünk, előrébb tartunk a felkészülésben, mint a világbajnokság előtt.”
– A hiányzók nélkül milyen taktikai gyakorlást tudtak végezni? – Az első átlövők nélkül három irányítót küldtem pályára, és Hornyák bekapcsolásával ezt a taktikai variációt tudtuk megvalósítani. Főleg az oroszok ellen vált be ez a felállás, amelyhez társult Görbicz kivételes egyéni teljesítménye.
– A magyar B- csapat ellen sem csupán egyszerű edzőmérkőzést vívott a válogatott. – Remek partnernek bizonyult a bő keretből kialakított második csapat, amely az oroszok és főleg a dél-koreaiak ellen nagyon kitett magáért. Ez az ereje a magyar női kézilabdának, hogy az első garnitúrával csaknem azonos erősségű B-válogatottat tudunk összeállítani, amely a világelit tagjainak is méltó vetélytársa tud lenni.
– Ebből az együttesből is válogat a decemberi Európa-bajnokságra? – Sok jó egyéni teljesítményt láttam a B-csapatban, és ez biztató, valamint tényleg segíti az A-keret összeállítását.
– Mi a véleménye az orosz és a dél-koreai együttesről, illetve az ellenük nyújtott játékról? – Az ázsiaiak a megszokott gyors játékukkal többször is vezettek ellenünk, de az immár hagyományosan jó hajránkkal biztosan legyőztük őket. Az oroszok erőjátékára is volt ellenszerünk, ráadásul éppen azokban a játékelemekben javultunk, amelyekben Dél-Koreával szemben gyengélkedtünk. Jobb volt a beállósjátékunk, eredményesen küzdöttünk a jobb szélen, gyorsultak a támadásaink, a lerohanásaink is sikerültek, valamint a kapuban Triffa Ágnes is többször bravúrosan védett.
– Kik éltek még a bizonyítási lehetőséggel? – Mindenki nagyon igyekezett, és ennek a csapat látta hasznát. Remekül megértették egymást a Vérten, Görbicz, Ferling, Hornyák, Balogh sor tagjai. Szamoránsky Piroska védekezése hatékony volt, az oroszok ellen a támadójátékban is elégedett lehettem vele. Orbán Annamária Dél-Korea ellen kimagaslóan kézilabdázott. Sajnáltam, hogy a megbetegedő Pálinger csak egy mérkőzésen állhatott a kapuba, de így Triffa nagyon kellemes meglepetést szerezhetett.
– Mikor edz legközelebb a keret? – Csak október végén, és akkor már megkezdjük a közvetlen felkészülést a decemberi, svédországi Európa-bajnokságra. ---- Triffa Ágnes – Az oroszok ellen a csapatmunkánk volt a legjobb. Örülök, hogy tudtam élni a kapitány bizalmával, de ehhez a jó védekezésünk is kellett.
Orbán Annamária – A világbajnok és az olimpiai ezüstérmes legyőzése ragyogó eredmény. Nekem Dél-Korea ellen ment jobban, igyekeznem kell, hogy ezt a formámat tartósítsam.
Ferling Bernadett – Értékes a tornagyőzelem, hiszen több sérült hiányzónk nélkül értük el. Mindhárom mérkőzésünket igen hasznosnak éreztem.
Kenyeres Fanni – Minden mérkőzésünkön más-más posztok kerültek előtérbe, de rendre akadtak húzóemberek. Kezd körvonalazódni a csapat az Európa-bajnokságra. ---- A tavaly a világ legjobbjának választott Görbicz Anita tizenhat gólt lőtt a világbajnok Oroszországnak.
– Hogyan lehet augusztus közepére csúcsformába kerülni? – kérdeztük a torna legjobb játékosának is megválasztott győri irányítótól. – Ha a Pannon-kupa előtt megkérdezik, hány százalékos a formám, azt válaszolom, körülbelül negyven. Ehhez képest az oroszok ellen tényleg jól kijött a lépés az egész csapatnak, így nekem is.
– Mi a titka a világbajnok fölényes legyőzésének? – Titok nincs, de a csapategység feltétlenül kellett a kitűnő eredményhez. Bevallom, az oroszoktól azt vártam, hogy nagyobb erővel és elszántsággal fognak küzdeni. Ez most inkább bennünket jellemzett.
– Miben volt a legjobb a magyar csapat a tornán? – Sikerültek a gyors indításaink, valamint a felállt védőfallal szemben is bátran, erőszakosan támadtunk. Emellett jól együttműködött a kapusunk és a védőfalunk.