Egyik tárgyalásról a másikra jár Petró László, a Ferencváros jogásza. Hétfőn a Fővárosi Bíróságon a Pintér Attila kontra FTC ügyben képviselte a klubot, kedden pedig szintén a Fővárosi Bíróságon a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) elleni perben érvelhet a futballcsapat élvonalból száműzése ellen.
Pintér Attila jogászok segítségével magyarázza az igazát
Pintér Attila jogászok segítségével magyarázza az igazát
A Fővárosi Bíróságon hétfőn Pintér Attila Ferencváros ellen benyújtott keresetét tárgyalták (a lényeg tömören: Pintér Attilával 2004 júniusában bontott szerződést a klub, miután a játékosok egy része fellázadt az edző ellen). A bíróság a korábbi elnököt, a Pintér Attilát szerződtető, majd elbocsátó Furulyás Jánost hallgatta meg; a klubvezető a Fradival bajnokságot és Magyar Kupát nyerő edzőt annak ellenére is menesztette, hogy a szakvezető szerződése 2007. június 30-ig érvényes volt.
Az edző szerint őt a szerződés időtartamáig megilleti az alapbére, ám a Ferencváros elzárkózott a fizetéstől, és emiatt lett az ügyből bírósági tárgyalás. A korábbi tárgyalási napokon kiderült, hogy a beidézett labdarúgóknak semmi bajuk nem volt az edzővel, ám Furulyás János mégis a futballisták tiltakozására hivatkozva mentette fel egyoldalúan Pintér Attilát a munkavégzés alól. Nem állta meg a helyét Furulyás János azon érvelése sem a menesztést illetően, miszerint 2004. júliusában Pintér Attila az elnök utasítása ellenére sem vitte el az edzőtáborba Kriston Attilát, Tököli Attilát és Dragóner Attilát, ugyanis a labdarúgókat abban az időszakban már nem kötötte szerződés a Fradihoz.
A korábbi klubelnök meghallgatása után a bíróság november 6-ára tűzte ki a következő tárgyalást, és amennyiben Pintér Attila nyer, akkor további milliókkal nőhet a Ferencváros tartozása.
Egy másik perben is érdekelt a Ferencváros: az MLSZ fellebbviteli licencadó testülete a most zajló bajnokság előtt nem adta meg az élvonalban induláshoz szükséges licencet, ezért a csapat, bár a hatodik helyen végzett az elmúlt bajnokságban, mégis az NB II Keleti csoportjába nyert besorolást, s emiatt perli a Fradi a szövetséget.
Ami az ügyben kínos pont: a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) jelezte, ha polgári peres eljárásra kerül az ügy, az MLSZ-t kizárhatja (hasonló volt a helyzet Olaszországban is, ám ott a bundaügyben érintett Juventus elállt az olasz szövetséggel szembeni pertől). Az FTC ügyvédje, Petró László elmondta, nem vonják vissza a keresetet, s nem tartanak a nemzetközi szövetség szankcióitól sem, mégpedig azért, mert az ügyben nem a klub, hanem az MLSZ tartozik felelősséggel.
Ináncsy Miklós, a labdarúgócsapatot működtető zrt. elnöke a FIFA-hoz küldött levélben arról ír, hogy az MLSZ nem teremtette meg annak lehetőségét, hogy a klub választott bírósághoz fordulhasson jogorvoslatért, ennek hiányában pedig a Ferencvárosnak nincs más lehetősége, mint hogy a Fővárosi Bíróságon keresse az igazát (a nemzetközi szövetségtől egyelőre nem kapott választ az FTC, de nehezen hihető, hogy a bíróságot befolyásolná a FIFA esetleges állásfoglalása).
Szavazás
A Fradinál is forrnak az indulatok: hétfőn ugyanis újabb elnökségi tag, a tornászokat képviselő Bathó Márta fordított hátat az Ináncsy Miklós vezette elnökségnek, ennek következtében öttagúra zsugorodott a 107 éves klubot írányító testület.
A klub vezetősége már határozatképtelenné vált, de ennek ellenére szerdán Ináncsy Miklós vezetésével üléseznek a megmaradt vezetőségi tagok (Ináncsy Miklós, Maglódi Lajos, Debreczeni István, Fejős Mihály, Szabó István), ám bármi is lesz a napirendi pont, érdemi döntés nem születhet.
Nem maradt más hátra, mint az, hogy a klub felügyelőbizottsága heteken belül összehívja a küldöttközgyűlést, amelyen új elnökséget és új elnököt is választanak majd a küldöttek. ----
Nem egyedi a Ferencváros és a Juventus esete, illetve konfrontációja a FIFA-val, hiszen egy hétfői hír szerint a nemzetközi szövetség a Portugál Labdarúgó-szövetséget (FPF) is megfenyegette, ha a másodosztályba kizárt Gil Vicente 14 napon belül nem vonja vissza polgári bírósághoz beadott keresetét. A klubot azért sorolták vissza a másodosztályba, mert az FPF megállapította, hogy a Gil Vicente az utolsó négy fordulóban jogosulatlanul szerepeltette az angolai Mateus Galianót, ugyanis a játékosnak nem volt érvényes szerződése. A Gil Vicente azonban nem nyugodott bele a döntésbe, és bírósághoz fordult. A FIFA szabályai értelmében minden vitás futballügyet kizárólag sportbíróság előtt szabad rendezni, amelyik országban megszegik ezt az előírást, annak szövetségét legsúlyosabb esetben kizárhatják a FIFA tagjai közül. ---- Egyre több hír érkezik arról, hogy ki mindenki készül megmenteni a Ferencvárost. A szlovák médiacézár, Ivan Kmotrík ötvenmillió forintot – reklámokért cserébe – már átutalt az Üllői útra, de jelentkezett elnöknek a sikeres menedzser, Dámosy Zsolt, valamint lehetséges klubfőnökként emlegetik a VPOP-szóvívőt, Sipos Jenőt, s mindahányan komplett pénzügyi megoldást is kínálnának a bajok orvoslására.
Még augusztus elején az FTC örökös tagja, Jakabházy László egy televíziós adásban tett ígéretet arra, hogy komoly befektető érkezik a Fradihoz. Nos, a legújabb hír szerint ezen ígéret realizálódhat, ugyanis a kilencvenes évek elején a kispesti futballt felkaroló Louis de Vries és Rácz Gábor nevével fémjelzett üzleti csoport (a reménybeli befektetők részéről válságmenedzsernek felkért Kiss László közreműködésével) 200 millió forinttal segítené a klubot a későbbi sikeres befektetői munka reményében. Az ígéretek szerint a pénz már szeptember közepéig megérkezhet – megmentők tehát lennének, kérdés, mikor kerülnek forintok az üresen ásító kasszába az Üllői úton.