Vendégsiker a nyitányon

Ungurean LászlóUngurean László
2006.10.12. 02:27
A helyiek körében nagy várakozás előzte meg az újonc ceglédiek élvonalbeli bemutatkozását a tavasszal még ugyancsak a B-csoportban szereplő szomszédvárral szemben.
Nos, eleinte a hazaiak akarata érvényesült, de egy 14–0-s rohammal a második negyedben fordítottak a vendégek, és már nem is engedték ki a kezükből a győzelmet. A KKC soraiban több volt a jó egyéni teljesítmény, és nemcsak az idegenlégiósok, hanem a magyar játékosok is felnőttek a feladathoz az egyébként a második fordulóból előrehozott mérkőzésen. A Ceglédi EKK számára a folytatás sem ígérkezik könnyűnek: a következő ellenfele ugyanis a címvédő MiZo Pécs lesz.CEGLÉDI EKK - KECSKEMÉTI KC 69–82
(20–15, 21–29, 15–23, 13–15)

Cegléd, 600 néző. V: Balogh, Gál J.
CEGLÉD: CASTILLO 32/15, Halmi, Benyovszki, Serbán 6, ATIES 20/3. Cs: Kalmár-Nagy 5/3, Ruttner R. 2, Szamosi 2, Ruttner Zs. 2, Őri, Gál E., Kiss. Edző: Földi Sándor
KECSKEMÉT: CARAN 14/6, Szabó 7/3, SZAVERCSENKO 19, TURÓCZI 20, Popovics 2. Cs: Demeter, Reiner 5/3, VINCZE V. 15. Edző: Király Sándor
Az eredmény alakulása. 4. p.: 9–7. 7. p.: 18–11. 13. p.: 29–19. 16. p.: 29–33. 25. p.: 45–56. 33. p.: 61–74
Kipontozódott: Castillo (36. p.)

Mestermérleg
Földi Sándor:
– Gyengén védekeztünk, emiatt az első félidőben negyvennégy pontot kaptunk. Negyvenegyet dobtunk ugyan, csaknem hiába. Sok volt az egyénieskedés.
Király Sándor: – Minden kezdet nehéz, és az volt ez is. Színvonalas, jó meccset sikerült megnyernünk. Kecskemétről sokan elkísértek bennünket, köszönjük nekik.