Elkészült Puskás Ferenc december 9-i gyászszertartásának menetrendje. Kiderült, hogy a nemzeti gyásznap előtt két nappal, december 7-én, csütörtökön a budapesti Szent István-bazilikában ravatalozzák fel Puskás holttestét, s itt 10 és 20 óra között róhatják le kegyeletüket a legendás labdarúgó tisztelői, mindenki, aki akár csak egy szál virággal, néma főhajtással akar tisztelegni a legnépszerűbb és legismertebb magyar ember emléke előtt.
Öcsi bácsi három éve még boldogan emlékezett a legendás mérkôzésre
Öcsi bácsi három éve még boldogan emlékezett a legendás mérkôzésre
December 9-én, 16 órakor a Puskás Ferenc Stadionban lesz a Nemzet búcsúja elnevezésű megemlékezés, amelyre az emlékbizottság negyvenezer embert, vagyis zsúfolt, telt házat vár, hangzott el a testület pénteki, budapesti sajtótájékoztatóján. Schmitt Pál, az emlékbizottság Puskás család által felkért elnöke és Kisteleki István MLSZ-elnök is kiemelte: Puskás Ferenc varázslatos egyénisége olyan integráló erő, amely nem megosztja a magyar embereket, hanem összehozza őket, s talán nincs olyan honfitársunk, aki ne gondolna rajongással, jóleső érzéssel a futballistaként és emberként is a legnagyobbak közé emelkedett Puskás Öcsire. A szervezők nevében Koltay Gábor filmrendező, a búcsúceremónia művészeti vezetője jelentette ki, hogy közel negyvenezer embert várnak a Puskás Ferenc Stadionba, ahol mindig telt ház előtt futott ki a legendás névadó, s utolsó „fellépésén” is zsúfolt lelátónak kell tőle elbúcsúznia december 9-én, amelyet a kormány nemzeti gyásznapnak nyilvánított.
Az egyórás stadionbeli búcsú végén Puskás Ferenc hamvait lovak vontatta ágyútalpon viszik körbe, s a gyászmenet a maratoni kapun át a stadiont körülölelő úton, az Istvánmezei úton, majd a Dózsa György úton halad végig, s a gyászmenethez már a pályán csatlakoznak a stadionból távozó emberek. Elsőként a család, a közeli barátok, a meghívottak, a labdarúgók, s mindenki, aki a szektorokból tódul a pályára, hogy kövesse az urnát szállító ágyútalpat. A Hősök terére érve a honvédség díszszázada katonai tiszteletadással és sortűzzel búcsúzik a posztumusz dandártábornokká előléptetett katonatiszttől, a hajdani Száguldó Őrnagytól. A gyászolók végighaladnak az Andrássy úton, majd a József Attila utca, Hercegprímás utca, Zrínyi utca útvonalon közelíthetik meg a Szent István teret, és kivetítőkön követhetik figyelemmel a szertatást, amelyen csak a család, a barátok és a protokollvendégek vesznek részt. A gyászmise 19 órakor kezdődik a bazilikában. Itt búcsúzik Puskás Ferenctől a nemzet nevében Sólyom László köztársasági elnök, s várhatóan itt hangzik majd el a Nemzetközi Olimpiai Bizottság korábbi spanyol elnökének, Puskás egykori barátjának, Juan Antonio Samaranchnak a búcsúbeszéde is. Buzánszky Jenő ugyanakkor valószínűleg a Puskás-stadionban búcsúzik majd barátjától, de a beszédek és a megemlékezők listája még nem végleges, mondta Schmitt Pál. A megemlékezést a Magyar Televízió mindkét csatornája, valamint a Duna Televízió a Hír Tv és a Magyar Rádió élőben közvetíti. A Puskás Ferenc-emlékbizottság nevében Szöllősi György szóvívő, lapunk munkatársa arra kérte a többi tévé- és rádiócsatornát, hogy a temetés ideje alatt ők is Puskás Ferencre emlékezzenek, akár élő közvetítéssel, akár más emlékműsorral.
Angliában november 25-én 12.30-kor tartanak megemlékezést a Wembley Stadionnál. Az Olimpic Wayen december 3-ig bárki elhelyezheti az emlékezés virágait a nap 24 órájában. Gyászmisét tartanak Madridban és Athénban is.