Csődvédelmet kérne az FTC

Munkatársunktól MunkatársunktólMunkatársunktól Munkatársunktól
Vágólapra másolva!
2006.12.14. 00:21
Címkék
Amint szerdai számunkban beszámoltunk róla, a keddi elnökségi ülés után eldőlt, hogy megalakul az elnök, Dámosy Zsolt által korábban felvázolt, az FTC megmentését szolgáló konzorcium. Hrutka János szerint a helyzet ennél jóval bonyolultabb. A zrt. vezetői csődvédelmet szeretnének kérni, amit éppen Hrutka cégének (felfüg-gesztett) felszámolási kezdeményezése miatt nem tehetnek meg. Az adósság pedig kezelhetőnek tűnik…
A NAGYOBB MÉRETHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
A NAGYOBB MÉRETHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
A NAGYOBB MÉRETHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
A NAGYOBB MÉRETHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
A NAGYOBB MÉRETHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
A NAGYOBB MÉRETHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

Nem lehet egyszerű a nevelőklub ellen harcolni. Nem lehet egyszerű perrel fenyegetőzni, újra és újra követelőzni, érvelni, alkudozni – azon a pályán, amelyiken a legnagyobb sikereket érte el az ember. Hrutka János furcsa helyzetbe került, az élet groteszk harc elé állította. A korábbi válogatott védő cége egyebek mellett marketing-szponzorációs tevékenységet folytatott az Üllői úton, ám hiába dolgozott, sem neki, sem társainak, Szilágyi Györgynek és Tömör Tones Zsoltnak nem sikerült pénzéhez jutnia.

Az elnök mindent megtesz
Az elnök mindent megtesz
Az elnök mindent megtesz
„Az ember csak kapkodja a fejét, hogy mikor mi jelenik meg a Ferencvárossal kapcsolatban – mondta Hrutka. – Hol azt olvasni, hogy három és fél milliárd forint a tartozás, hol nyolcszázmilliós hiányról beszélnek, máskor meg ötszázötvenmillió hiányzik. Nekem mondhatnak, amit akarnak, fehéren-feketén láttam a valós összegeket. Ezért sem értem, miért nem találtak tőkeerős befektetőt, mert úgy vélem, négyszázmillió forint körüli összeget még jelenlegi állapotában is megér a Ferencváros. Ennyi pénzből nullára lehetne hozni a részvénytársaságot, amely máris eladhatóvá válna. Feltéve, ha ez lenne a cél. Tartok tőle, másról van szó. Tudom, hogy óvatosan kell bánni a szavakkal, főleg a klub jelenlegi helyzetében. De azt ki merem jelenteni, nekünk köszönhetően nem szűnt meg eddig a Ferencváros. Azért, mert több mint százmilliót hoztunk a klub számlájára, ráadásul a mi felszámolási kérelmünk miatt a vezetők nem tudtak csődvédelmet kérni, márpedig ha azt megteszik, a zrt.-t napok választanák el a csődeljárástól. Ne legyen igazam, de minden jel arra mutat, hogy be akarják csődöltetni a futballcsapatot irányító gazdasági társaságot.”

Nem egyszerű ezt követni.

S még nehezebb igazságot tenni.

Hrutka János így folytatta: „Kétszer tárgyaltunk Dámosy Zsolttal, illetve a vezetőségi tagokkal, s mindkétszer a következő ajánlattal fogadtak: nem adnak egy forintot sem, de vonjuk vissza a felszámolást, így ők majd csődvédelmet kérhetnek a klub ellen. Ha ezt megteszik, és hatvan nap alatt nem sikerül megegyezniük a hitelezőkkel, akkor automatikusan megkezdődik a Ferencváros felszámolása. Az első ez irányú kérés november elején érkezett hozzánk, vagyis mától tíz napja maradt volna a zrt.-nek, hogy csődbe menjen... Ezt nem engedhetjük! Próbáltunk alkudozni, de nem sok sikerrel. Persze a vezetőknek sem sikerül majd megegyezniük a hitelezőkkel: kérdezem én, mondjuk egy nyíregyházi szállodatulajdonos, vagy egy debreceni étteremvezető miért engedne el többmilliós tartozást a Fradinak? De nem csupán ez a baj: sajnos egyre nyilvánvalóbb számunkra, szó sincs semmiféle konzorciumról.”

Dámosy Zsolt, az FTC elnöke Hrutka János szavaiban nem talált annyi érthetetlen fordulatot, mint maga a nyilatkozó.

„Normális üzleti lépés lenne a zrt. jelenlegi helyzetében, ha csődvédelmet kérne maga ellen. Sajnos ezt valóban nem teheti meg, éppen a Sportmarketing Kft., Hrutka cége miatt, amely felszámolást kezdeményezett, és azt jelenleg felfüggesztette. Ha Hrutka János azt gondolja, hogy szó sincs semmiféle konzorciumról, az legyen az ő dolga. Mi azon fáradozunk, hogy megmentsük a Fradit. Nem azért alkudozunk a hitelezőkkel, mert óriási pénz áll mögöttünk, de nem akarunk fizetni, hanem azért, mert nincs pénzünk. Ha valaki felszámolást kezdeményez, két dolgot tud elérni. Egyrészt elveszíti a minimális esélyt is, hogy pénzhez jusson. Másrészt gyakorlatilag felszámolja a futballt az FTC-ben, és a sporttörvény értelmében egy esetleges újraalakuló »labdarúgó-szakosztály« csak a legalacsonyabb osztályban, azaz a BLSZ IV-ben kezdheti el a versenyzést. Mint minden olyan csapat, amely ezután jön létre.”

A Ferencváros esetében nem véletlen, hogy már hónapok óta elsősorban pénzügyekről tudósíthat a Nemzeti Sport is. Igazából nem sportról, hanem üzletről szól az egész.

Szavazás

Melyik csapat nyeri a magyar bajnokságot?

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik