Az elődöntők küzdelmeivel folytatódott csütörtökön a világbajnokság. A kölni csatából, amely kétszeri hosszabbításban dőlt el, a németek jutottak a vasárnapi fináléba, ahol Lengyelország lesz az ellenfelük.
A németek ?visszanyesték? a franciák szárnyait ? ôrjöngô közönség elôtt, némi bírói segítséggel nyertek
A németek ?visszanyesték? a franciák szárnyait ? ôrjöngô közönség elôtt, némi bírói segítséggel nyertek
Pusztán rápillantani is elegendő volt a negyeddöntők eredményeire, hogy kiderüljön, gigászi csatákban alakult ki az elődöntők párosítása. Az ország legnagyobb rendezvénycsarnokában, a 19 ezer nézőt befogadó Köln Arenában már akkor karneváli hangulatban ünnepelt a német közönség, amikor csapata továbbjutott a világbajnok Spanyolországgal szemben. Ezt a hangulatot azonban felülmúlta a csütörtöki elődöntő légköre, mert a csarnok csaknem felrobbant, amikor kétszeri hosszabbítás után döntőbe jutott Heiner Brand szövetségi kapitány csapata.
Pedig a franciák trénere, Claude Onesta nagyon bizakodó volt a találkozó előtt. Azt mondta, ha csapata úgy fog védekezni, mint a negyeddöntőben a horvátokkal szemben, akkor megverheti Németországot.
A mester elégedett lehetett együttesével a németek elleni csata elején, mert Európa-bajnok gárdája nagyon agresszíven, olykor kilenc-tíz méterre kihúzódva védekezett. A németeknek azonban erőszakos betörésekkel sikerült leküzdeniük ezt a harcmodort. A franciák nyitottabb védekezési formációjára azonban már nehezebben találtak válaszlépést a hazaiak, így felzárkózott, majd fordított a türelmesebben, látványosabban kézilabdázó francia gárda. A hatalmas iramú és rendkívül parázs hangulatú csatában Nikola Karabatic és Daniel Narcisse tett a legtöbbet azért, hogy csapata tartsa szerény előnyét, ugyanakkor a németeket a bírói ítéletek is gyakran átlendítették egy-egy holtpontjukon. A kapusok parádéztak mindkét oldalon, a végsőkig fanatizált közönség pedig nyolcadik játékosként támogatta a néha önkívületben kézilabdázó hazaiakat.
A németeknél a 37 éves veterán Christian Schwarzer fogta össze a védekezést, támadásban pedig Christian Zeitz volt a vezér. A hajrá már újra német vezetéssel kezdődött, mert Henning Fritz remekelt a kapuban, társai pedig a hatékony védekezésből gyors, eredményes támadásokat vezettek.
Szavazás
A franciák 45 másodperccel a vége előtt visszavették a vezetést, de Markus Baur hosszabbításra mentette a csatát csapatának (21–21). A ráadás kétszer öt perce után 27–27 volt az állás, tehát újabb hosszabbítás következett. Ezekben a drámai percekben sem tudott elhúzni egyik csapat sem, de 30 másodperccel a vége előtt Baur büntetője után egy góllal vezetett Németország. A kézilabdakrimi utolsó 15 másodperce francia támadással kezdődött, amelynek végén a bírók nem adták meg Michael Guigou gólját. A vége előtt három másodperccel szabaddobáshoz jutott Franciaország, ám ez a lehetőség kimaradt, így Németország jutott a fináléba (32–31).
Pénteken és szombaton pihenhetnek az éremcsatákba jutott csapatok. Az ötödik és a hetedik helyért szombaton mérkőznek az együttesek. A magyaroktól még a kieli csoportmérkőzéseken elszenvedett vereséget követően megbokrosodott az Európa-bajnoki bronzérmes dán válogatott, de a világbajnokság meglepetéscsapata, Lengyelország ellen nagyon megszenvedett a hamburgi elődöntőben. A lengyelek az 53. percig rendre vezettek két-három góllal, de fordítottak a dánok, és végül örülhettek, hogy kiharcolták a hosszabbítást. Azonban ekkor sem született döntés, ezért, miként Kölnben, itt is újabb ráadás következett. Ebben a lengyelek diadalmaskodtak három góllal (36–33).