Értékes Almási-siker

R. P.R. P.
2007.02.18. 00:37
Ismét másfél ponttal gazdagodott a moszkvai torna legerősebb csoportjának két magyarja.
A szombati, negyedik fordulóban Almási Zoltánnak nem volt könnyű dolga, hiszen a sötét bábukat irányíthatta a német Artur Juszupov ellen. Az egykori szovjet nagymester a legtehetségesebbek egyikeként indult, mégsem tudott világbajnok lenni. Mindenesetre pokolian nagy rutinja miatt veszélyes ellenfélnek számított. Almási Zoltán azonban ellenállhatatlanul játszott, gond nélkül győzte le ellenfelét.A hatszoros magyar bajnok győzelme rendkívül értékesnek bizonyult, hiszen az összesítésben feljött a holtversenyes harmadik helyre.Balogh Csaba viszont nem tudott túljárni az orosz Valerij Popov eszén, de a pont egyik felét meg tudta szerezni.6. AEROFLOT OPEN, MOSZKVA
A csoport (88 résztvevő). 4 forduló: Juszupov (német, 2599)–Almási Zoltán (magyar, 2669) 0:1, Balogh Csaba (magyar, 2616)–Popov (orosz, 2590) döntetlen, Arescsenko (ukrán, 2644)–Tomasevszkij (orosz, 2624) 1:0, Minaszjan (örmény, 2595)–Jakovenko (orosz, 2691) döntetlen, Novikov (orosz, 2535)–Bjelov (orosz, 2600) 1:0. Az állás: Tomasevszkij 4 pont, Novikov 3.5, Almási, Minaszjan, Bocsarov (orosz, 2602), Predojevic (bosnyák, 2587) Jakovenko, Ehlvest (amerikai, 2610), Halifman (orosz, 2619), Jefimenko (ukrán, 2616), Alekszandrov (fehérorosz, 2601), Korotyiljov (2615) és Iordachescu (moldovai, 2563) 3-3, Balogh 2.5