A nyitott védelem döntött

BERECZKY ATTILABERECZKY ATTILA
2007.02.19. 00:19
Tíz perc után állva hagyta riválisát a Dunaferr az EHF-kupa magyar párharcának első mérkőzésén. A 31–20-as dunaújvárosi siker után az európai porondon ebben a szezonban debütáló kiskunhalasi csapatnak egy célja maradt: a tisztes búcsú.
Az újvárosi Ferling Bernadett továbbra is vezéregyénisége csapatának
Danis Barna
Danis Barna

Nagy rohammal kezdte az európai kupákban jóval rutinosabb Dunaferr a mérkőzést, ám a Kiskunhalas 4–0 után még fel tudott zárkózni. Ennél többre azonban nem futotta az erejéből. Zsiga Gyula tanítványai tehetetlenek voltak a Dunaferr taktikai fegyvereivel szemben. A vendéglátók rengeteg labdát szereztek jól működő nyitott védekezésüknek köszönhetően, s ezekből a szituációkból sorra lőtték a gólokat.

A mezőny két legeredményesebb játékosa, a dunaújvárosi Ferling Bernadett és a Kiskunhalasban játszó Kocsik Viktória hat-hat gólt szerzett.
„Alaposan felkészültünk ellenfelünk játékából, hiszen a bajnokságban a győzelmek ellenére mindkétszer alaposan megszenvedtünk a Kiskunhalas ellen – mondta Ferling. – Csak titkon reménykedtünk abban, hogy ilyen különbséggel nyerünk, ám jól működő nyitott védekezésünknek, valamint a remek formában védő Sirina Irinának köszönhetően sikerült jelentős előnyt szerezni a visszavágóra. Régi fegyverünk ez a védekezési forma, s ha kellő koncentrációval tudjuk alkalmazni, kellemtelen helyzetbe hozza az ellenfelet. Nekem az első félidőben nagyon rosszul ment a játék, így a szünetben el kellett gondolkoznom a teljesítményemen, hiszen az irányító hibái meghatározzák az egész csapat produkcióját. Szerencsére a folytatásban már nekem is jobban ment, de még egyszer hangsúlyozom: sikerünk kulcsa a jó védekezés és kapusteljesítmény volt. A tizenegy gólos előny ellenére is komolyan kell venni a viszszavágót, nem szeretnénk, ha izgalmas lenne a vasárnapi, halasi mérkőzés.”

A vendégcsapatból kiemelkedett Kocsik, aki nem tudott felhőtlenül örülni hat góljának.
„Természetesen nagyon szomorú vagyok, hiszen bár tudtuk, hogy a Dunaferr az esélyesebb, ennél sokkal jobb eredményre számítottunk – kezdte a Kiskunhalas legeredményesebb játékosa. – Egyértelmű, hogy a gyenge támadójátékunk miatt szaladtunk bele a súlyos vereségbe, önmagáért beszél, hogy mindössze húsz gólt szereztünk. Felállt fal ellen még boldogultunk valahogy, ám a Dunaferr nyitott védekezésével ezúttal nem tudtunk mit kezdeni. Pedig számítottunk rá, felkészültünk ellene, ám ezúttal nem tudtuk áttörni. Márpedig ha ilyen helyzetben hibázik egy csapat, azt a dunaújvárosiak góllal büntetik. A továbbjutásra nem maradt esélyünk, ám a visszavágón mindenképpen szeretnénk legyőzni a Dunaferrt.” ---- M ---- A