Elégedett a hatgólos győzelemmel?
Már kilenccel is vezettünk – válaszolta Róth Kálmán, a győriek mestere –, és persze boldogabb lennék, ha az a különbség marad meg. A modern kézilabdában azonban pillanatonként változik a helyzet, rendkívül gyorsan elolvadhat a tetemesnek tűnő előny is.
Tavaly az öt gól is elegendő volt a továbbjutáshoz a Larvik ellen a KEK-elődöntőben.
Nem lehet, nem is szabad összehasonlítani a két párharcot. Akkor a Larvik kerete is más volt, a miénk is. Előfordul, hogy egy-két gólos különbség is elegendő a továbbjutás kiharcolásához, ugyanakkor a legjobb csapatok hazai környezetben hat-nyolc gólt is képesek ledolgozni. Ezért nagyon óvatosan kell bánnunk ezzel a hatgólos előnnyel, úgy kell kezdenünk Norvégiában, mintha nulla nulláról rajtolnánk.
Nem volt túl szerény, amikor azt mondta a meccs után, hogy ötvenegy százalék az esélye a Győrnek a továbbjutásra?
Nálam is szerényebb volt kollégám, Karl Erik Böhn, aki csapatának tíz százalék esélyt ad a továbbjutásra. Azt gondolom, ezt a véleményt nem is érdemes kommentálni.
A szerény norvég tréner viszont hozzáfűzte, együttese Tonje Larsen sérülése miatt került hátrányba.
Igen, ez igaz. A kitűnő védőspecialistát az első félidőben senki sem bántotta, rossz lépés miatt szenvedett lábsérülést, és hiányát ők nem tudták pótolni. A norvégok szerint a sérülése annyira súlyos, hogy a visszavágón sem játszhat.
Mi döntött a Győr javára? Félelmetes híreket kaptunk a Larvikról, amely azonban ezúttal nem tudott olyan eredményesen támadni, mint a csoportmérkőzéseken. Ritkaság, hogy Kristin Riegelhuth, Elizabeth Hilmo és társaik nem lőttek harmincnál is több gólt.Vvédekezésünk a találkozó nagyobbik részében hatékony volt, és kapusaink is bravúrosan védtek.
Csapata támadójátékáról a huszonnyolc gól árulkodik. Ezzel elégedett is lettem volna, ám a hat kihagyott büntetővel nem tudok kibékülni.
Az átlövők miért maradtak adósak a gólokkal?
Jól felkészült egymás taktikájából a két együttes, és persze különösen az átlövőkre ügyelt mind a Larvik, mind az én csapatom. A norvégok védekezésben feladták a széleket, az onnan érkező lövéseket rábízták Lene Rantala kapusra. Így aztán középen gigászi csata dúlt mindkét hatoson.
A győri belső játékosok közül Görbicz Anita, Aurelia Bradeanu és Ana Djokics mégis ontotta a gólokat.
Többnyire okosan, fegyelmezetten támadtunk, hasonló teljesítménnyel Norvégiában is lehet esélyünk a jó eredményre.
Védekezésükön lehet még javítani?
Igen, mert akadtak hibáink, amelyeket a visszavágón nem követhetünk el. Apróságokról van szó, de ezek nagyon fontosak, döntőek is lehetnek a Larvik ellen, amely nem véletlenül tagja az európai elitnek.