Filkor Attila találata sem volt elég a visszavágón

CS. P.CS. P.
2007.04.04. 23:29

Nem sikerült bravúrral kirukkolniuk Filkor Attiláéknak! Az Inter Primavera-csapatának a torinói 0–2 után az Olasz Kupa-döntő Milánóban rendezett visszavágóján legalább két góllal kellett volna győznie a Juventus ellen. Az összecsapás azonban 1–1-re végződött, így a Juventus az Alessandro Del Pieróval megnyert 1995-ös döntő és a Raffaele Palladino vezetésével elhódított 2004-es serleg után harmadszor is megnyerte a rangos trófeát. A milánói csapatban játszó magyar középpályás számára csak az jelentett némi vigaszt, hogy Davide Lanzafame találata után ő szerezte meg tizenegyesből csapata egyenlítő gólját az első félidő végén, miután a tizenhatoson belül buktatták az Inter gólgyárosát, a Primavera-bajnokságban már 13 találatnál tartó uruguayi Sebastián Ribast. A második félidő derekán pedig, amikor az interes Leonardo Bonuccit második sárga lapja miatt kiállította a játékvezető, végképp szertefoszlottak a kék-fekete remények.

Így az egyszeres magyar felnőttválogatott gólja ellenére a hazaiak végül 3–1-es összesítéssel alulmaradtak a Juventusszal szemben. „Hiába játszottunk mindvégig fölényben és hiába alakítottunk ki még tíz emberrel is helyzeteket, ezúttal nem jött össze a siker – mondta Filkor Attila telefononn közvetlenül a visszavágó után. – Úgy érzem, a tizenegyest elég jól helyeztem, hiszen a kapus, bár jó irányba vetődött, nem érte el az alsó sarokba vágódó labdát.”