Tyson Gay csodája

MÁTAY ANDREAMÁTAY ANDREA
2007.06.26. 22:59
Az amerikai Tyson Gay bombaformában van: hazája bajnokságán 200 méteren minden idők második legjobb eredményét (19.62) érte el.

Tyson Gay minden idők második legjobb eredményével, 19.62 másodperccel nyerte meg a 200 métert Indianapolisban, az amerikai bajnokságon. Ennél jobb időt (19.32) csak a világcsúcstartó Michael Johnson futott, amikor 1996-ban győzött az atlantai olimpián. Gay teljesítményének értékét növeli, hogy idejét 0.3 m/s-os ellenszélben érte el! Már fél távnál ötméteres előnnyel vezetett legfőbb riválisa, Wallace Spearmon előtt, aki 19.89 másodperccel szerezte meg a második helyet. A tavaly 19.63 másodpercet elérő Xavier Carter az elődöntőben térdsérülést szenvedett, így a fináléban nem rajtolhatott. A májusban 19.69 másodpercet teljesítő Walter Dix pedig nem indult. Ám ugyanebben az időben néhány száz kilométerrel arrébb, a jamaicai bajnokságon Usain Bolt remekelt. A húszéves vágtázó 200 méteren 19.75 másodpercet futott.

A 400 méter olimpiai és világbajnoka nem válthatja valóra tervét, Jeremy Wariner nem duplázhat a vb-n, mert kétszázon csak negyedik (20.35) lett. Pedig a bajnokságon – amely egyben válogató a világbajnokságra – csak a rövidebb távra összpontosított, a 400 métert kihagyta, hiszen címvédőként rajtolhat Oszakában. Sanya Richards viszont kárpótolta magát a rövidebb távon. A tavaly az év atlétanőjévé választott futó fő számában, 400 méteren csak negyedik lett, így ezen a távon biztosan nem lesz az övé a vbarany. Kétszázon viszont másodikként ért célba, s ezzel bekerült az amerikai csapatba.