A Ronaldót szállító repülőgép szerdán kevéssel déli tizenkét óra után szállt le a milánói Malpensa reptéren, a 30 éves támadóra váró seregnyi újságíró azonban hoppon maradt. A párizsi átszállással Rio de Janeiróból érkező brazil futballistát ugyanis egy menekülőkapun „kicsempészték” a terminálból, így megúszta a vélhetőleg a doppinggyanúra is kíváncsi sajtósok kérdéseit.
Válaszolt viszont helyette José Luís Runco, a brazil válogatott csapatorvosa, aki a vérkivonattal történő – egyelőre kísérleti fázisban lévő – kezelési módszerről szóló híreket cáfolva határozattan kijelentette: Ronaldo esetében csakis a hagyományos megoldásokat alkalmazták.
„A játékosnál végül nem volt indokolt az újfajta eljárás bevetése, így a kevesebb kockázattal járó, régóta alkalmazott módszerrel gyógyítottuk a combját – magyarázta José Luís Runco. – Az izom javul,de még legalább két-három hétbe telhet a teljes felépülés. Elmondtam Massimiliano Salának, a Milan orvosának, milyen kezelést tartok a legmegfelőbbnek a következő időszakra.”
A csatár az elmúlt napokban Brazíliában kúráltatta magát, miután a július végén összeszedett combhajlítóizom-sérülése súlyosságát a klubjánál kezdetben alábecsülték, így heteken keresztül gyakorlatilag nem javult az állapota.
A Ronaldo-ügy azonban nemcsak a labdarúgó és a Milan orvosi gárdája, hanem az egészségügyi stáb és a szakmai vezetők között is feszült helyzetet teremtett. Carlo Ancelotti vezetőedző például látható ingerültséggel reagált az újságírók kérdésére, akik a futballista állapota felől érdeklődtek.
„Hogy hogy van Ronaldo? – komorult el a szakember arca. – Kérdezzék meg Meersseman professzort és a csapat orvosait! Engem korábban úgy tájékoztattak, szeptember tizedikén, hétfőn már rendben lesz a támadó, aztán mondtak szerdát is, úgyhogy most már nem tudok mást tenni, mint várni a következő időpontot.”
Az Olasz Labdarúgó-szövetség doppingellenes bizottsága nincs könnyű helyzetben, hiszen ha bebizonyosodna, hogy José Luís Runco mégis alkalmazta a kétes módszert, tisztázni kell, hogy az valóban sérti-e a szabályokat. Az újfajta kezelésről ugyanis tapasztalatok híján még nincs egységes álláspont a világ doppingellenes testületeiben.