Bár legutóbb 1995-ben diadalmaskodott, a bajnoki címek számát tekintve még mindig az Újpest vezeti az örökranglistát, megelőzve a legutóbb 2000-ben aranyérmes Ferencvárost. A zöld-fehéreké az egyetlen klub a mostani tizenkét első osztályú együttes közül, amely ott volt 105 évvel ezelőtt a legelső pólóbajnokság rajtjánál. A két örök rivális fővárosi gárdát azonban az idén nem sorolhatjuk a bajnoki címre esélyes csapatok közé, az aranyéremre négyen pályáznak: a címvédő Vasas, a 2001 és 2006 között hatszor győztes Domino, valamint az első sikerre hajtó Eger és Szeged.
A nyári átigazolásokat figyelve megállapíthatjuk, hogy a bajnoki címre vágyó négy klub a játékerőt tekintve egyértelműen közelebb került egymáshoz, azaz már azt is rendkívül nehéz megjósolni, kik kerülhetnek be a bajnoki döntőbe. Hát még azt, ki nyerheti meg a bajnokságot, amely az olimpiai felkészülés miatt már május 4én véget ér.
A bajnoki rendszer nem változott, a tizenkét csapat mindegyike kétszer-kétszer játszik a riválisokkal, majd következhet az 1–4., az 5–8. és a 9–12. helyért folyó rájátszás. A három érmes az Euroligában, a negyedik és ötödik helyezett a LEN-kupában indul, az utolsó helyen végző együttes pedig búcsúzik az OB I-től.
Az esélylatolgatást a címvédővel illik kezdeni, ezért nézzük a Vasast. A piros-kékek elveszítették a válogatott Hosnyánszky Norbertet, akinek pótlására Katonás Gergő érkezett. A Salernóból hazatérő játékosnak még össze kell szoknia új társaival, ám tudása alapján pótolhatja a Florentinába szerződő átlövőt. Hosnyánszky mellett két kiegészítő ember, egyúttal hasznos pólós, Kuncz Tamás és Kelemen Zoltán távozott. A legnagyobb erősítés azonban a Brescia által csábított Varga Dániel megtartása, illetve az, hogy a csapat gerince együtt maradt, így a piroskékeké a legösszeszokottabb gárda az esélyesek közül.
A Dominónál kérdés, Kovács István miként tudja pótolni a két távozó kétszeres olimpiai bajnokot, Benedek Tibort és Biros Pétert. Benedek távozásával a csapatkapitánnyá avanzsáló Kiss Gergely maradt az egyetlen balkezes a keretben, ami csökkentheti a variációs lehetőségeket. A vezetőedző is elmondta, szüksége van még egy-két hétre, amíg kikristályosodik, kire milyen poszton számíthat – itt elsősorban a Ferencvárostól érkező Vindisch Ferenc szerepe lehet kérdéses (neki talán Birost kell pótolnia). Mindazonáltal nehéz feladat lesz Kovács István számára megtalálni az ideális csapatszerkezetet, mivel a tizenötös keretben négy bekk és három center is szerepel.
Ha a két fővárosi csapatnál felvetettük az összeszokottság, új szerkezet kérdését, akkor ez hatványozottan aktuális a két vidéki klub esetében: Egerbe és Szegedre is öt új játékos érkezett, ráadásul majd mindegyikőjüket meghatározó pólósnak igazolták a klubvezetők.
Gerendás György együttese klasszisokat szerződtetett, Szécsi Zoltán, Biros Péter és Varga II Zsolt bármelyik együttesnél alapember lehetne, őket – valamint a másik két érkezőt – azonban be kell építenie a szakvezetőnek az alaposan kicserélődött csapatba. Ilyen erős kerete talán még nem volt az egrieknek, így amolyan most vagy soha hangulatban vághatnak neki a bajnokságnak. Egyértelmű, a nyári erősítések után már nyerniük kellene valamit, illetve kiszorítani a bajnoki fináléból a Vasast vagy a Dominót.
Az utolsónak hagyott Szegedet sem szabad lebecsülni, Gyöngyösi András csapata tavaly már az Egert és a Vasast is le tudta győzni, most pedig a játékosállományt tekintve tovább közeledett a legjobbakhoz.
A nagyoknak azonban nem csak az egymás elleni mérkőzéseikre kell figyelniük, mivel az évről évre egyre markánsabb teljesítményt nyújtó Pécs, a javarészt korosztályos válogatott fiatalokra építő Újpest, valamint a jól erősítő Ferencváros is pontot vagy pontokat lophat tőlük – az Újpest már az első fordulóban a Vasas ellen. Mellettük az elmúlt idény egyik kellemes meglepetése, a BVSC is szép eredményekre lehet képes, de az élmezőny mögötti csapatok nem becsülhetik le a Szolnokot, az OSC-t, a Szentest és az újonc Fehérvárt sem.