A debreceni és nyíregyházi találkozókon 117-szer volt eredményes a magyar együttes, és 63 gólt kapott, azaz átlagban 39–21re nyerte meg meccseit Ausztria, Litvánia és Kína ellen. „Varázslatos, amit a magyarok nyújtottak, öröm volt nézni a játékukat – lelkendezett Herbert Müller, az osztrákok kapitánya a magyar–kínai meccs után. – Vannak világklasszisaik, mint Görbicz Anita, de nem csak ettől jók: csapatként nagyon erősek, félelmetes volt, ahogy száguldoztak a pályán.”
Igaz, nem a világ közvetlen élvonala vendégeskedett a Pannon-kupán, de a közelmúltban a legjobbak ellen is pályára léptek a mieink, hiszen a hasonló „fedőnevű” augusztusi viadalon itt járt a legutóbbi vb arany-és ezüstérmese, Oroszország és Románia. Az elit nagy része ezen a héten a dániai Világkupán szerepel, s bár sokak szerint hasznosabb lett volna számunkra is a Vkrészvétel, vannak észérvek a felkészülés „magyar útja” mellett. A magyar válogatott ugyanis szerkezetileg kész van a világbajnokságra, Németh András kinevezése óta kisebb változtatásokkal ugyanaz a keret szerepel, a kapitánynak nincsenek a kulcspozíciókban kérdőjelei. A Pannon-kupa után – miután Németh András nem vállalkozott rá – megpróbáltuk posztonként s egységében is elemezni a mieink játékát.
KAPUSOK 9
Nincs vita, Pálinger Katalin és Herr Orsolya ezúttal is remekül kiegészítették egymást, míg Triffa Ágnes az osztrákok ellen bizonyította, hogy „vészhelyzetben” lehet rá számítani. Kétségtelen előny, hogy Pálinger és Herr Győrben is együtt játszik, így számukra nem újdonság a mecscsek felosztása. Zavart okozhatna, ha más klubból érkező „első számú” kapusnak kellene csereként pályára lépnie.
SZÉLSŐK 7
A jobb oldalon Balogh Beatrix rutinja aranyat ér (ezúttal is akadtak remek megoldásai), ám őt tehermentesíteni kell a vb-n. Erre tökéletesen alkalmas lehet Kovacsicz Mónika, aki remélhetőleg hamar felépül a kínaiak ellen szerzett hátsérüléséből. (A Fradi játékosa szombaton egy szlovákiai specialistánál járt, aki szerint nem komoly a baj, hétfőn már edzhet Kovacsicz.) A bal szélen Vérten Orsolya és Kirsner Erika újfent bizonyította megbízhatóságát.
ÁTLÖVŐK 8
Tóth Tímea és Mehlmann Ibolya is remekelt a Pannon-kupán, s az is kiderült, hogy mögöttük is van bevethető tartalék. Szűcs Gabriella és Hornyák Ágnes is megoldott részfeladatokat, míg Ferling Bernadett ezúttal egy kicsit halványabban játszott, de ő már sok világversenyen bizonyította, hogy az éles helyzetekben lehet rá számítani.
IRÁNYÍTÓK 8
Görbicz Anitát sokszor szájtátva bámulták az ellenfelek, s tehetsége mellett az is kiderült, hogy élvezi a játékot. A Pannon-kupán Orbán Annamária és Szucsánszki Zita szállt be olykor a győri klasszis helyére, s egyikük sem okozott csalódást.
BEÁLLÓSOK 7
Szamoránsky Piroska egyre érettebb játékot nyújt a válogatottban is, s bár ezúttal sok ziccert hibázott, nem lehetett rá panasz, mint ahogy Borbás Rita is megfelelő teljesítményt nyújtott.
VÉDEKEZÉS 8
A litvánok elleni hibáktól eltekintve jól működött a magyar csapat hátsó alakzata. Az ellenfelek sokszor szenvedtek a mieink által leszűkített terület miatt, így sok labdát szereztek Németh András tanítványai. A fal közepén a Szűcs–Tóth duó meggyőző teljesítményt nyújtott, meccsről meccsre egyre jobban összecsiszolódtak.
TÁMADÁS 9
Kiderült, hogy elképesztően hatásos fegyver a magyar csapat lerohanása. A jó védőmunka mellett ez a száguldás volt a mieink egyik fő erőssége. Nyilvánvaló lett, hogy Magyarország ellen csak hibátlanul visszarendeződő válogatottnak van esélye. A sok indításgól miatt rendezett védelem ellen kevesebbet játszott a csapat, de felállt fallal szemben sem jöttek zavarba a lányok.