Elátkozott bajnokság

CSILLAG PÉTERCSILLAG PÉTER
Vágólapra másolva!
2007.11.13. 23:09
Címkék
A Lazio-drukker vasárnapi tragikus halála és az azt követő szurkolói rendbontások sötét árnyat vetnek az olasz labdarúgásra, amelyre lassan a nemzetközi futball sztárjai is elátkozott és elkerülendő közegként tekintenek. A (még a) Milanban játszó Kaká szerint a legnagyobb játékosok hátat fordíthatnak Olaszországnak.

Hallathatja a hangját megannyi futballvezető, politikus, miniszter, sőt maga a pápa is az olasz labdarúgás fekete vasárnapjával kapcsolatban, a leginkább mégis a sportág főszereplője, vagyis a futballista szava számít.

A játékos pedig már menekülne a fertőzött közegből.

„A hétvégén átélt erőszakos események után megvan a veszélye annak, hogy a legjobb futballisták elhagyják a Serie A-t – kongatta meg a vészharangot Kaká, a Milan 25 éves támadója, akit a nyáron több nagy múltú együttes mellett a Real Madrid is igyekezett megszerezni. – A világklasszisok az élklubokban szeretnek futballozni, és ilyen egyesületből Olaszországban is akad néhány. Ám nem csak ez a szempont létezik: a híres labdarúgók azokat a csapatokat keresik, amelyeknél a játék örömét és a valódi szórakozást átélhetik.”

Nem véletlen, hogy éppen a brazil Aranylabda-várományos hívta fel a figyelmet elsőként a rendbontások amúgy nyilvánvaló következményére: csapata, a Milan Atalanta elleni vasárnapi bajnokija néhány perccel a kezdés után félbeszakadt, miután a bergamói szurkolók különböző tárgyakat dobáltak a pályára, és betörték a lelátót a játéktértől elválasztó plexit. A drukkerek haragját a 26 éves Gabriele Sandri halála váltotta ki – a Lazioszurkolót egy rendőr feltehetőleg véletlenül leadott lövése sebezte halálra aznap reggel egy Arezzo közeli autópálya-pihenőben.

„Miután a játékvezető parancsára bevonultunk az öltözőbe, a teremben ijesztő csend lett úrrá – emlékezett vissza Kaká a bergamói stadionban történtekre. – Próbáltam felfogni, mi történik valójában. Rémálom volt az egész. De a történet nem tegnap kezdődött: először a bundabotrány, aztán a cataniai rendőrgyilkosság, most pedig az újabb tragédia. Az olasz futball fokozatosan veszíti el a hitelét, és a feketelista kezd túl hosszú lenni.”

A brazil támadó véleményével egybecseng Fabio Cannavaro nyilatkozata. A Real Madrid védője a hazájából érkező hírekről értesülve csak annyit mondott az újságíróknak: szerencsésnek érzi magát, hogy nem Itáliában futballozik. Talán nem árt megjegyezni, hogy az olasz válogatott csapatkapitányáról van szó.

A szintén Milan-játékos Clarence Seedorf nem a futball világát hibáztatja a problémákért, hanem az olasz politikusokat. Szerinte igazságtalan, hogy a társadalom bajaiért a labdarúgáson verik el a port, úgy véli, a sportág helyett a kormánynak kellene lehúznia a rolót egy kis időre.

Akár a politika, akár a futballközeg a felelős a történtekért, a brit sajtóban megjelent információ mindennél többet elmond az olasz futball nemzetközi megítéléséről. A hír: az angol klub visszafizeti a már megvásárolt jegyek árát azoknak, akik úgy döntenek, inkább nem tekintik meg a helyszínen a Roma–Manchester United BL-találkozót.

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik