A Vodafone Magyar Kupa szombati csoportmérkőzései a papírformának megfelelően alakultak: kivétel nélkül az első két kalapból sorsolt (azaz a tavalyi bajnokság 1–8. helyén végző) csapatok jutottak a negyeddöntőbe, ám a hétfő 13 órai sorsolás előtt így is lesz dolga a versenybíróságnak.
Mint beszámoltunk róla, az OSC-Opus-Via büntetőkkel történő legyőzése után az FTCAprilia betegségek és sérülések miatt nem tudott kiállni a Domino-Honvéddal szembeni összecsapásra. A zsűri és a zöld-fehérek Szentgyörgyi Ferenchez, a versenybíróság elnökéhez fordultak útmutatásért, aki azt mondta, a Ferencváros megkaphatja az egyórás pihenőidőt, de az volt a kérés, próbálják meg lejátszani a mérkőzést. Somossy József, a Ferencváros edzője vasárnapi számunkban kifejtette, ha muszáj, hat a hét ellen esetleg ki tudtak volna állni, ám nem voltak erre kényszerítve.
„Kötelezni senkit sem lehet arra, hogy vízilabdázzon, lett volna azonban lehetőség a találkozó lebonyolítására – mondta Szentgyörgyi. – Az esetet hétfő reggel nyolc órától tárgyaljuk, nem mennék elébe a döntésnek.”
Mivel a vb elnöke meglehetősen szűkszavú volt, fellapoztuk a Magyar Vízilabda-szövetség versenyszabályzatát, amelynek 4.8as pontja rendelkezik a kiállás megtagadásáról. E szerint a „kiállás megtagadása, a mérkőzésen való meg nem jelenés (vis maior esetét kivéve)” 300 ezer forint bírsággal és két pont levonással jár. A versenyszabályzatban arról is olvashatunk, ha egy csapat másodjára sem áll ki, fegyelmi eljárás keretén belül ki kell zárni, igaz, ez a rész nem vonatkozik az egy mérkőzést mulasztó FTC-re.
Kérdés, hogy a versenybíróság tagjai vis maiornak minősítik-e a zöld-fehér pólósok kidőlését, vagy a kiállás megtagadásának ítélik a szombaton történteket. Érdekesség, hogy ha két pont levonással büntetik az FTC-t, akkor a Fradi és az OSC egyaránt pont nélkül végez a B-csoportban, ám mind a gólkülönbség, mind az egymás elleni eredmény szempontjából a Ferencváros áll jobban, a zöld-fehérek így is továbbjutnának.