A Nemzetközi Kézilabda-szövetség (IHF) nem tudott ellenállni a külső, illetve a szervezeten belüli sportdiplomáciai nyomásnak, s elnöksége elrendelte az ázsiai olimpiai selejtezők férfi- és női tornájának újrajátszását. A korábbi két torna (nők: Kazahsztán; férfiak: Japán) eredményeit és végeredményét bírói elfogultság miatt törölte, s az új küzdelmeket 2008 januárjára írta ki (a helyszíneket még nem jelölték ki). A korábbi két torna győztese, a kazah női, valamint a kuvaiti férfiválogatott nem jutott ki az olimpiára. Emiatt – a párizsi női vb-n kiadott IHF-programmal ellentétben – nem alakulhattak ki a márciusi női olimpiai kvalifikáviós tornák négycsapatos csoportjai, amelyekből két-két együttes utazhat Pekingbe.
A változtatások miatt Németh András szövetségi kapitány csapata előtt három út állhat az olimpiai selejtezőben. A variációk a következők:
1. Ha sem Angola (vb-7.), sem Dél-Korea (vb-6.) nem nyeri meg a kontinentális selejtezőjét, azaz egyikük sem jut ki közvetlenül az olimpiára, a magyarok várhatóan a német, a svéd és a kubai együttessel mérkőznek.
2. Ha Angola és Dél-Korea közül az egyik (de csak az egyik) megnyeri a kontinentális selejtezőjét, a magyarok a románokkal, Ázsia 2. csapatával és a lengyelekkel mérkőznek.
3. Ha Angola és Dél-Korea is megnyeri a kontinentális selejtezőjét (erre jó az esély), azaz közvetlenül jut az olimpiára, akkor a magyarok a franciákkal, Afrika 2. és Ázsia 3. csapatával mérkőznek.
Az olimpiai selejtezők roppant bonyolult rendszere miatt sok kritika éri az IHF vezérkarát, amely azonban kitart nehezen követhető lebonyolítási elképzelései, az Európán kívüli országok jobb csapatainak kedvezményei mellett. Ugyanakkor küszködik az ázsiai selejtezőkön tapasztalt bírói csalások miatt rá nehezedő nyomással, mert ebből bőven jut neki az Ázsia-bajnokságokon súlyos hátrányba kerülő Dél-Koreától, az ügyekbe beavatott Nemzetközi Olimpiai Szövetségtől, és az átalakuló IHF tevékenységében több hibát és hiányosságot találó médiától.