Az ünnepek alatt itthon min denki azzal foglalkozott, hogyan tudná feltűnés nélkül lelopni a szaloncukrokat a karácsonyfáról és kicserélni a rossz választásnak bizonyuló ajándékokat a vevőszolgálatokon. Eközben Póta Georgina annyit utazott, hogy az Magellánnak is becsületére vált volna. A Statisztika pingpongosa oda-vissza átszelte Ázsiát, majd az Atlanti-óceánt is: először a Kína–Világválogatott gálamérkőzésen szerepelt Liucsou városában, majd átruccant Chicagóba, egy meghívásos versenyre, mielőtt Szilveszter napján hazaérkezett volna.
„Kissé szerencsétlenül indult a túra, merthogy a csomagom nem érkezett meg Pekingbe – mondtaPóta. – Ott álltam az ütőmmel és az ennivalómmal Kínában, azaz a legfontosabbak azért nálam voltak. Végül csak a hazautazás napján kerültek elő a dolgaim, pedig már letettem róla, hogy egyáltalán meglesznek. A vendéglátók viszont nagyon kedvesek voltak, mindenféle nevezetességet megmutattak nekünk, még egy vasüzemben is voltunk, és a gálamérkőzés is remek hangulatban telt. Látványos volt a bevonulás, lelkes a közönség, a helyi népviseletbe is beöltöztettek minket – alig látszottunk ki belőle. Ami a meccsemet illeti, az idén vb-harmadik Kuo Jan ellen az első szettben még vezettem öt nullára, amíg kicsit ideges volt, de aztán nagyon hamar kikaptam. De így is jól éreztem magam.”
A magyar lány mellett az egyik legnagyobb tehetségnek tartott román Daniela Dodean, a délkoreai Park Mi Jung, az osztrák Liu Jia és a hongkongi Tie Jana szállt még harcba a hazaiak ellen, de egyiküknek sem sikerült mérkőzést nyerni, azaz teljes volt a vendéglátók diadala. Ez nem is csoda: a világranglista első öt helyezettje közül négyen voltak ott a kínai csapatban.
Alighogy Póta hazaért Ázsiából, már a világ másik végén volt jelenése: „A szponzorom, a Killerspin évzáró versenyén voltam, de csak néhány szettet játszottunk. Szilveszterkor hazaértem, aludtam egy keveset, aztán a barátokkal megünnepeltük az új évet, de nem vittük túlzásba.”
A Statisztika játékosa több mint egy hét alatt oda és vissza tizennégyszer repült át valamelyik időzónán, de nem sok ideje maradt, hogy kipihenje magát, hiszen január 4-én már az ETTUkupán szerepelt: a Statisztika a spanyol Fotoprix VIC együttesét fogadta. A magyar versenyző teljesítményén kezdetben nem látszott meg a hosszú utazás viszontagsága: a negyeddöntő második mérkőzésén viszonylag simán hozott két szettet az őt a belgrádi Európa-bajnokságon egyesben búcsúztató Sara Ramírez ellen. Élmény volt nézni Pótát, és ebben az időszakban a játékát is – a harmadik szettre azonban hatásos fegyvert dolgozott ki ellenfele.
„Új szervát kezdett el alkalmazni, aminek egy ideig nem találtam az ellenszerét” – értékelt a meccs után a Stat játékosa. – A bemutató mérkőzéseken egyáltalán nem fáradtam el, az utazás és az időeltolódás viszont megviselt.”
Érthető volt tehát az éppen csütörtökön 23. születésnapját ünneplő Póta teljesítményének visszaesése, de nagyot küzdve végül mégis megnyerte a Ramírez elleni kulcsfontosságú meccset. Bár a folytatásban a barcelonai csapat legjobbja, Vang Ting-ting jobbnak bizonyult nála, a Statisztika – köszönhetően Li Bin Ramírez elleni szenzációs győzelmének – bejutott a legjobb négy közé, így Vlagyivosztokba utazhat az elődöntő első meccsére.
„Nem hiányzott az újabb hoszszú túra, már csak azért sem, mert még négy vizsgám van hátra a főiskolán, közben pedig megyek a szlovén nemzetközi bajnokságra, majd Arezzóba, az Európa Top 12-versenyre is. Összesűrűsödött a program, de ilyen a sportolók élete” – magyarázta Póta, aki ezzel együtt igyekszik helytállni a tavaszi Pro Tour-viadalokon is, különösképpen azért, mert az ott szerzett világranglistapontokat még számításba veszik az áprilisi európai olimpiai selejtező kiemeléseinek elkészítésekor. A nantes-i viadalon 11 pingpongos kvalifikálhatja magát Pekingre.
„Alig van pontkülönbség az élmezőnyben, szoros a verseny, ráadásul sok az ázsiai származású európai ellenfél is. Bízom a minél jobb kiemelésben és abban, hogy kijutok az olimpiára, de az a legfontosabb, hogy nekem vagy Lovas Petrának sikerüljön a kvalifikáció, mert akkor csapatban is ott lehetünk Pekingben. Persze a legjobb az lenne, ha mindketten kijutnánk, és Tóth Krisztával együtt hárman indulhatnánk egyéniben” – bizakodott az Európa-bajnok asztaliteniszező, aki csak amiatt szomorkodhat, hogy Eb-ezüstérmes kettősük Tóth Krisztinával nem állhat össze az olimpián – Pekingben nem rendeznek páros versenyt...