Rögtön meg is cáfoljuk magunkat, a bevezetőben említett csapatok ugyanis négy trófeát söpörhetnek be ebben az évadban. A Bayern odahaza megnyerte már a Ligakupát, a múlt hét végén a Német Kupát, s ha nem következik be földindulás, bajnok is lesz, így az UEFA-kupa-diadal lehet a negyedik sikere. A Rangers szintén magáénak tudhatja a skót Ligakupát, a kupában döntős, és minden bizonnyal maga mögött tartja a Celticet a pontvadászatban.
„Felhívnám a müncheniek figyelmét arra, hogy klasszis csapat lesz az ellenfelük, amelyet öngyilkosság volna kicsit is lebecsülni. Futballistái mesterien kontráznak, és úgy indulnak meg egy-egy labdaszerzést követően, mintha rakétából lőtték volna ki őket” – méltatta a bajorokkal találkozó Zenitet Rudi Völler, a Bayer Leverkusen sportigazgatója – márpedig nála autentikusabb forrás nincs, hiszen az orosz bajnok éppen a Leverkusent ejtette ki az előző fordulóban, az idegenben aratott 4–1-es diadalra (!) alapozva. A holland Dick Advocaat irányította szentpéterváriak az imént említett leverkuseni gála óta nem nyertek tétmérkőzést – hat forduló után csak tizedikek az orosz bajnokságban –, vagyis a jelek szerint feláldozták a bajnoki rajtot a kontinentális hódítás érdekében (a még versenyben lévő négy csapat közül egyedül a Zenitnek nincs európai trófeája).
Az így is a legjobb európai szereplését produkáló orosz együttes esélyét növeli, hogy a csütörtöki meccs házigazdája csatárgondokkal küzd: a legfájóbb pont Luca Toni hiánya. A legutóbbi négy tétmérkőzésén nyolc gólt szerző, a Getafe elleni krimi alkalmával is duplázó olasz csatár sárga lapjai miatt nem léphet pályára, ráadásul Miroslav Klose játéka is kérdéses.
„Mindannyian fáradtak vagyunk, de erőt kell vennünk magunkon, ha meg akarjuk nyerni az UEFA-kupát. Márpedig úgy tudom, meg akarjuk nyerni” – fogalmazott a sok nagy csatát megélt, a Bayern legutóbbi, 1996-ban aratott UEFA-kupa-diadalából is tevékenyen részt vállaló Oliver Kahn. A bajorok elszántságára jellemző, hogy Kahn holland csapattársa, Mark van Bommel törött orral is zokszó nélkül vállalja a játékot.
A másik összecsapásnak nosztalgikus jellege is van, bár a Rangersnél aligha gondolnak vissza szívesen 1961-re, amikor a „néhai” KEK döntőjében a skótok csütörtöki ellenfele, a Fiorentina győzött (Hidegkuti Nándor volt a csapat edzője). Az előjelek pedig azt sugallják, hogy a patinás skót gárdának ezúttal sem leányálom a firenzeiek elleni párharc. Habár Walter Smith emberei hazai pályán még nem kaptak gólt az UEFA-kupában, a menedzser töprenghet, milyen összeállításban küldi csatába együttesét: Barry Ferguson és Kevin Thomas eltiltását tölti, a kapus Allan McGregor, valamint Lee McCullogh, Charlie Adam sérült és Steven Naismith, illetve Chris Burke is harcképtelen, legalábbis a menedzser beszámolója szerint. Ha ez még nem volna elég hátráltató tényező, érdemes egy pillantást vetni a „túloldalra”, az európai kupaküzdelmekben egyedüli olasz csapatként elődöntőbe jutó Fiorentinára, amely Adrian Mutu vezérletével a kupa elhódítására tör.
„A Serie A-ban a BL-indulást érő helyért harcolunk, bár ami engem illet, az UEFA-kupa-győzelemért cserébe gond nélkül lemondanék a negyedik helyről, és úgy veszem észre, a csapattársaim is” – állított fel fontossági sorrendet a román válogatott vezéregyénisége, aki edzője, Cesare Prandelli szerint 29 éves korára, háromgyermekes családapaként lett igazán érett futballista. És tényleg: Dzsudzsák Balázs PSV-jét gyakorlatilag egyedül búcsúztatta el a negyeddöntőben, Firenzében (1–1) egy, míg Eindhovenben (0–2) két gólt vállalt magára.
A Rangersnek is ígér néhányat.