Sztárok az argentin keretben

SZ. A.SZ. A.
Vágólapra másolva!
2008.07.03. 22:43
Címkék

Csillagokkal díszített labdarúgócsapattal utazik a pekingi játékokra az argentin küldöttség. Nem elég, hogy Lionel Messi, Sergio Agüero és Fernando Gago is ott lesz a keretben, a három túlkoros is elismert játékos: Nicolás Burdisso, Javier Mascherano és Juan Román Riquelme.

Az első trió távozásának sem örülnek a munkaadók – sorrendben a Barcelona, az Atlético Madrid és a Real Madrid –, ám mivel mindhárom 23 év alatti játékos, az ellenérzés nem elég, muszáj elengedni őket. Más a helyzet az idősebbek esetében. Mindegyik szövetségi kapitány három túlkoros futballistát nevezhet olimpiai keretébe, de egyetlen klub sem köteles elengedni 23 évnél idősebb alkalmazottját, így a szövetségek és az egyesületek párbeszédén múlik, hogy az érintett labdarúgó játszhat-e az ötkarikás játékokon. A brazil Kaká például azért nem fog, mert a Milan hallani sem akar arról, hogy legjobbja a világ másik felén legyen, amikor javában tart a felkészülés az olasz bajnokságra. Más kérdés, hogy a piros-feketék másik brazil támadója, Pato csak 18 éves, azaz minden bizonnyal utazik.

Sergio Batista, az argentin tréner és a szövetség vezérkara azonban jó érdekérvényesítő képességgel bír, mert habár a Deportivo La Coruna és a Bayern München megtiltotta Fabricio Coloccini és Martín Demichelis behívását, Burdisso, az Internazionale bekkje és Mascherano, a Liverpool védekező középpályása nem rossz alternatíva – Riquelme, a Boca Juniors irányítója pedig megkérdőjelezhetetlen klasszis.

Argentína Athén bajnoka, tehát címvédő. A 2004-es csapatnak egyébként tagja volt Coloccini és Mascherano is, úgyhogy utóbbi duplázhat. Az albiceleste Ausztrália, Elefántcsontpart és Szerbia mellé került az A-csoportba, amelynek küzdelmei előtt, július 29-én Japán ellen edzőmeccset játszik Tokióban.

Legfrissebb hírek

„Pokoli küzdelem lesz magunk mögött tartani Piastrit" – a Red Bull taktikája bevált, de mit hoz a verseny?

F1
3 órája

Wilsont máris utolérte a Crucible átka, a sznúker-vb első napján eldőlt, hogy nem lesz címvédés

Egyéb egyéni
3 órája

Vasárnapi sportműsor: Fradi–Nyíregyháza, Leicester–Liverpool, Szaúdi Nagydíj

Minden más foci
4 órája

Újabb két magyar érem a dohai tornavilágkupán

Torna
4 órája

Ez a forduló sem maradt Doué-gól nélkül, a PSG legyőzte Loic Nego csapatát

Francia labdarúgás
4 órája

Elúszott a bajnoki arany? Kikapott a kiesőjelölttől az Atlético

Spanyol labdarúgás
4 órája

„Agyátültetésre van szükségem” – Hamilton továbbra is szenved az időmérőn a Ferrarival

F1
4 órája

Győzelmet aratott a Roma a Verona ellen

Olasz labdarúgás
5 órája
Ezek is érdekelhetik