A vasárnapi bizalmi szavazást követően Joan Laporta még a maga pártján érezte az urnáktól távol maradó csendes többséget, keddre azonban nagyot fordult a világ, és a Sport című katalán lap már arról számolt be: az FC Barcelona megtépázott tekintélyű – tevőlegesen, vagyis voksokkal csupán a teljes tagság tíz százaléka által támogatott – elnöke a lemondását fontolgatja, és minden bizonnyal még a héten megválik posztjától.
Mint arról lapunk is hírt adott, az utóbbi két idény gyenge szereplése miatt kezdeményezett bizalmi szavazáson a résztvevők több mint 60 százaléka Laporta távozására voksolt, ám annak azonnali kicsikarásához kétharmados szavazatarányra lett volna szükség – azaz az elnök „veszített, mégis nyert”. Időközben azonban az elnökség jó néhány, eddig is Laporta ellenlábasának számító tagja jelezte, nem tartja elképzelhetőnek az együttműködést a bizalmi tőkéje jelentős részét felélő elnökkel, minek következtében csütörtökre rendkívüli elnökségi ülést hívtak össze. Noha a klub sajtószóvivője sem megerősíteni, sem megcáfolni nem kívánta a hírt, a folyosón azt beszélik, az összejövetelen Laporta bejelenti lemondását.
Ha valóban így tesz, annak csak egyik oka a sarokba szorítottság. Majdnem ilyen fontos a másik: a jelenlegi elnök semmiképpen sem szeretné, ha az elhatalmasodó vezetői válság miatt még az idén elnökválasztást kellene kiírni, mert akkor az egykori fegyvertársból lett nagy ellenfél, Sandro Rosell is magához ragadhatná a hatalmat. Laporta úgy kalkulál, ha félreáll, a vezetőség – az eddigi alelnök, Albert Vicens vezetésével – akár mandátuma 2010-es lejártáig is a helyén maradhat, és tovább járhatja az általa kijelölt, a közelmúlt kudarcait megelőzően BLdiadallal és két bajnoki címmel szegélyezett utat. Márpedig ez azt is jelentené, hogy Rosell – akit Johan Cruyff, Laporta tanácsadója és bizalmasa már a szavazás napján ostorozott „szalonképtelen puccskísérletéért” – körön kívül marad.
Ha a tervszerű erősítés helyett a hatalmi harc viszi el a vezetők energiáit, azt megsínyli a csapat – lemondása esetén nyilvánvalóan ez is ott lesz Laporta indokai között. Ami valóban a csapatot illeti, történjék bármi az elnöki szoba környékén – leszámítva persze Rosell befolyásának jelentős növekedését –, a Josep Guardiola edző által leírt Ronaldinhót és Samuel Eto'ót valószínűleg nem marasztalják a katalán fővárosban. Olaszországi hírek szerint Ernesto Bronzetti, Milan-közeli szuperügynök a héten el is utazik Barcelonába, hogy egyezséget ajánljon Ronaldinho szerződtetéséről. A kérdés már csak az, ezekben a különösen forró barcelonai napokban talál-e magának megfelelően felhatalmazott tárgyalópartnert.