A Haladás VSE ötvenéves súlyemelő-szakosztálya már sikerrel vívott meg egy csatát, amikor elnyerte az országos bajnokság rendezési jogát a Tatabányai SC ellenében. A szövetség elnöksége hónapokkal ezelőtt 5:4 arányban voksolt a szombathelyiek mellett, akik a pódiumon is nagy harcot vívtak Földi Imre egykori klubja, no meg a Nyíregyházi VSC és a BKV Előre ellen. A viadalt mintaszerűen megrendező vasiak végül három első helyet gyűjtöttek, akárcsak a BKV Előre – e két klubnál senki sem szerzett több aranyat.
Nagy figyelem kísérte szombaton az exszombathelyi, olimpiai ezüstérmes Krutzler Eszter produkcióját. A BKV Előre szülés után, tavaly visszatérő sportolója egész évben a két mázsát ostromolta, ám ezúttal sem sikerült áttörnie a kétszáz kilós lélekteni határt. Más kérdés, hogy 69 kilósként az egész női mezőnyt tekintve ő mozgatta meg a legnagyobb tömeget (lepipálta a 75, valamint a +75 kilósokat is), és hetedik bajnoki címének örülhetett. A szegedi Nagy Péterre azért volt érdemes figyelni, mert éppen közte és Baranyai János között dőlt el, hogy ki indulhat az egyetlen kvótával az olimpián, és ő húzta a rövidebbet. Az ólomsúlyú emelő jónak mondható 372 kilóval hangolt a novemberi, főiskolai vb-re, és végzett sorozatban negyedszer az élen.
A szűkös anyagi helyzetben vergődő sportág életében különleges alkalom, hogy – ha nem is óriási összeget, de – a legjobbak pénzt is kereshettek pénteken és szombaton.
Az úgynevezett Sinclairpontszámítás (a testsúlyhoz viszonyítják az eredményt) alapján az első hat helyen végző férfi és női emelők gazdagodtak helyi szponzoroknak köszönhetően: az első például 75, a második 50 ezer forintot vihetett haza. A legjobban Nagy Péter és Krutzler Eszter járt, a sportág pedig annak örülhetett, hogy az elnöki posztra legnagyobb eséllyel pályázó Dobos Imre, bizonyítandó eltökéltségét, hét számjegyű összeget utalt át a szövetség számlájára.