Lazább vagy kemény edzéstervet kapott?Lazább vagy kemény edzéstervet kapott?
Viszonylag lazát, váltogatnom kell a konditermi és a futóedzéseket – mondta Dragóner Attila. – Nyilvánvalóan a koromra tekintettel Bobby Davison könnyebb munkát írt elő, de én a megadottnál többet mozgok majd.
Ez a profi szemlélet?
Ismerem már a szervezetemet annyira, hogy tudjam: ahhoz, hogy az izmaim a januári felkészülés kezdetére megfelelő állapotba kerüljenek, több hosszú távú futásra lesz szükségem. Annak idején, amikor huszonkét évesen kikerültem Németországba, meglepődve tapasztaltam, hogy a szakmai stáb a téli szünetre is edzést írt elő a játékosoknak, furcsálltam, hogy pihenés helyett miért kell mozogni. Akkor találkoztam először ilyennel. A Fortuna Köln profi klub volt, a szünetben elvégzett munkát követően remek állapotban tértem vissza a csapathoz. Ha ez a profizmus, akkor igen, én emiatt többször járok majd ki a Margitszigetre.
Nem tenné jobban, ha inkább alaposan kipihenné magát?
Elég nagy gond lenne, ha az őszi szezon után hónapokig kellene pihennem. Olyan öreg azért még nem vagyok…
Őszintén, fél a januári felkészüléstől?
Tartok tőle. Aki azt mondja, hogy szereti a felkészülés gyötrelmeit, az vagy hazudik, vagy teljesen bolond. Tudom, kemény, néha kíméletlen edzések várnak ránk.
Nem szereti, ha próbára teszik a fizikai tűrőképességét?
A kíméletlen edzéseken azért jó lenne már túl lenni. Hét hétből áll majd a felkészülésünk, és biztos vagyok benne, hogy a végére kirobbanó erőben leszünk.
Az ősszel abban volt?
Nyugodtan mondhatom: a koromhoz képest topállapotban voltam. Régen éreztem ilyen jól magam a bőrömben, csupán sérülés miatt hagytam ki mérkőzéseket. Az őszi tizenöt meccsből tizenkettőn játszottam, és azt hiszem, nem is ment rosszul a játék.
Mit gondol, a sima feljutáshoz hány játékost kell igazolnia a télen a Ferencvárosnak?
Tudom, sokan nem értenek velem egyet, de én azt mondom: egyet sem. Új emberek nélkül is képesek vagyunk simán feljutni.
Hátul is elegen vannak?
Szerintem igen. A védekezéssel nem volt gond az ősszel sem, a legfontosabb szerintem az lenne, hogy a sérültjeink felépüljenek, és utolérjék magukat. Az ősszel rengeteg játékos hiányzott kisebb-nagyobb sérülés miatt, volt, aki hetekre kidőlt, de utólag bevallom: ennek is megvolt a maga haszna. A nehézségek tették egységessé a csapatot.
A gondok hozták igazán össze a játékosokat?
A szezon közben nem panaszkodtunk, de az ősszel volt olyan mérkőzés, amelyen kilenc kezdőjátékost kellett Bobby Davisonnak nélkülöznie. Ezt a világ bármelyik csapata megérezné. Lipcsei Péter már a harmadik fordulóban megsérült, nekem pedig a szezon közben kellett három mérkőzést kihagynom, de minden egyes meccsen ott voltunk a csapattal. Peti mankóval is ott üldögélt mindig a pálya szélén, és már a jelenléte is sokat jelentett a többieknek.
Ha már említette a csapatkapitány hiányát. Mit érzett akkor, amikor a Bobby Davison úgy döntött, Lipcsei Péter távollétében nem ön, hanem Paul Shaw lesz a csapatkapitány?
Nem hagyott hidegen… Megszakításokkal több mint tíz éve játszom a Ferencvárosban, itt érzem igazán otthon magam, úgyhogy rosszulesett a döntés, hogy nem kaptam meg a kapitányi karszalagot. Bobby Davison közvetlenül a BKV Előre elleni mérkőzés előtt jelentette be, hogy ki lesz Lipcsei Péter helyettese, mi pedig néhány perccel később már indultunk is ki a pályára.
Csak másnap – amikor többen is hívtak telefonon – tudatosult bennem, hogy nem én, hanem Paul Shaw lett a csapatkapitány.
Bátor futballista?
Nem félek az összecsapásoktól.
Merne-e olyan kijelentést tenni, hogy ha a tavasszal sem jut fel a Ferencváros, akkor…
Hogy akkor abbahagyom-e a futballt? Ezzel nem foglalkozom. Nyerő típusú futballista vagyok, biztos vagyok benne, hogy feljutunk az NB I-be.