Madár tizenegyest üthet

MONCZ ATTILAMONCZ ATTILA
Vágólapra másolva!
2009.01.03. 23:31
Címkék
Január 10-én a magdeburgi Bördelandhalléban Erdei Zsolt az ukrán Jurij Barasjan ellen a WBO félnehézsúlyú, Balzsay Károly pedig az orosz Gyenyisz Inkinnel szemben a WBO nagyközépsúlyú világbajnoki övéért indul harcba. Ha mindkét magyar bunyós győz, sporttörténelmet ír, mert korábban egy időben még nem ült két honfitársunk rangos szervezet vb-trónján. Erdei már csaknem öt éve uralkodik, a WBO történetében ő a tizenegyedik, aki legalább tíz címvédésen jutott túl. Most az ő segítségével ezeket elevenítjük fel.

HUGO HERNÁN GARAY (2004. május 8.) „Szerettem Garayjal bokszolni… Az biztos, hogy a legszebb álmaimban nem ő jelenik meg, és később is csak akkor kerülhet erre sor, ha címegyesítő mérkőzésen megverem, és két övet csatolhatok a derekamra. Már az első is nehéz kenyér volt, és nem csak azért, mert röviddel előtte derült ki, hogy vele kell bokszolnom. Eredetileg Lakatus jött volna, de ő megsérült, és nem tudott kiállni. Garay viszont igen, és lett is belőle egy kis csitt-csatt. Éretlen kezdő voltam a címvédések terén, kemény dió volt, nem is hozott ki győztesnek minden pontozó. Nagy nehezen túléltem, de már akkor is a pokolba kívántam.” PONTOZÁSOS GYŐZELEM (114:114, 115:113, 116:112)

ALEJANDRO LAKATUS (2004. szeptember 11.) „Az első budapesti meccsem világbajnokként. Kondicionálisan még nem voltam a csúcson, talán sokat is izgultam, de rutinból hoztam a találkozót. A harmadik menetben szerintem megrogyasztottam, de nem tudtam befejezni a csatát, ahogyan később sem. Mintha folyamatosan nyelte volna az ütéseket, de egyik sem akarta igazán megfeküdni a gyomrát. A vége felé aztán Lakatus vérszemet kapott, de akkorra én is egészen jól felpörögtem. A tizenegyedik és a tizenkettedik menetben például elég könnyű hatos-nyolcas sorozatokat ütöttem, nekem kimondottan látványosnak tűntek.” PONTOZÁSOS GYŐZELEM (116:112, 118:109, 116:111)

HUGO HERNÁN GARAY (2005. február 26.) „Kicsit másképp készültem a második randevúra, tudtam, kivel bokszolok, mire számíthatok, de ez sem volt egyszerű. Jobban figyeltem a védekezésre, kevesebb ütést kaptam, de azért az agresszív bokszával most is Garay dominált. Csakhogy a bevitt találatok terén jobb voltam, márpedig a bokszban ez a legfontosabb. Szoros volt, de ha szoros meccsek esetén lehet ilyet mondani, akkor fölényesebben nyertem, mint egy évvel korábban az első mérkőzésünkön. A végén reklamáltak az argentinok, de tisztán nyertem, és különben is, nem Garaynak, hanem nekem dukált a világbajnoknak járó kedvezmény.” PONTOZÁSOS GYŐZELEM (115:113, 116:112, 110:118)

MEHDI SAHNOUNE (2005. október 12.) „Elsőre elmaradt a meccsünk, kiütött a gombás steak. Másodszorra meg törött bordával bokszoltam, és az előtte lévő nyolc-kilenc nap hatalmas tortúra volt. Orvostól orvosig, röntgentől CT-ig jártam, röhejes, hogy másfél évvel ezelőtt derült ki ténylegesen, hogy akkor el volt törve a bordám. Most azt mondom, hőstett volt, hogy így bokszoltam. Szívvel-lélekkel nyertem. Sahnoune addig ütötte a fejem és a fülem, hogy a végére elfáradt, én meg lehajráztam. Ha tudnám, honnan jött akkor az erő, néhányszor szívesen előcsalogattam volna onnan. Nem voltam normális, olyan sorozást ütöttem, amit hétköznaponként talán az első menetben bír az ember.” TECHNIKAI K. O. A 12. MENETBEN

PAUL MURDOCH (2006. május 6.) „Kicsit könnyebb volt, mint az előzőek. Nagyot ütött, magas volt, de hozzám képest egy vicinális. Akkora volt a sebességbeli különbség, hogy az már-már ijesztőnek tűnt. Persze nem nekem, hanem a kívülállóknak. A nyolcadik menetben nagyon jó kombinációt szedtem elő, három balhorog után egy jobbhoroggal halántékon vágtam. Előtte egyszer sem volt padlón, most eldőlt. Nem tagadom, hogy jólesett, hízott kicsit tőle a májam. Legalább kiderült, hogy néha én is büszke lehetek az ütőerőmre. Na jó, még inkább a pontosságomra. Azt a felvonást még kihúzta, de a tizedikben a bíró beszüntette a mérkőzést. TECHNIKAI K. O. A 10. MENETBEN

THOMAS ULRICH (2006. július 29.) „Nekem nagyon kedves ez a mérkőzés. Kidekoráltam a szépfiú arcát. Jó passzban voltam, talán a nagy tét miatt is iszonyatosan odafigyeltem. Nekem kell az inspiráció, akkor még jobban odateszem magam, a maximumot akarom adni. Most minden technikaitaktikai elemet felvonultattam a repertoáromból, és ízekre szedtem szegényt. Nem lehetett kiütni, nem is bántam, mert egy pillanatig sem esett nehezemre a bunyó. Semmi kétség sem férhetett a győzelmemhez, és nagyon jó érzés volt, hogy még a német közönség is elismerte a produkciómat, pedig az egyik kedvencét leckéztettem meg.” PONTOZÁSOS GYŐZELEM (116:112, 118:110, 120:108)

DANNY SANTIAGO (2007. január 27.) „Ezen a meccsen éreztem először, hogy jaj, Istenem, de öreg vagyok én már ehhez. Pedig nagyon jól indult a mérkőzés, jobbfelütés, balhorog összetétel után már a második menetben számolni kellett Santiagóra. Csakhogy gyorsan kitisztult, és emiatt nem akartam lehajrázni. Nem lett volna értelme belemenni a kétes ütésváltásba. A hatodikban átestem egy kis holtponton, az amerikai csapkodta a könyökömet, aztán észhez tértem. Röviddel később két balegyenes utáni jobbegyenessel a padlóra küldtem, nem sokkal később pedig a bíró kidobta a ringből. Nekem ez az összecsapás is tetszett.” TECHNIKAI K. O. A 8. MENETBEN

GEORGE BLADES (2007. június 16.) „Otthon, édes otthon, újra Budapest. Rutinfeladat volt, rutinmunkával oldottam meg. Erős gyerek volt, nagy, széles vállakkal, dobálta a csapottakat. Csak technikája és sebessége nem volt, ezekben nem vette, nem vehette fel a versenyt velem. Ezért sem volt látványos a mérkőzés, ezért nem tudtam kivégezni. A nagy különbséget a tizedik menet után unta meg a bíró, ekkor gondolta úgy, hogy nem kell tovább cirógatnom Bladest, inkább megszabadítja őt a végelgyengüléstől. Szerintem jó döntés volt, még akkor is, ha a közönség látványosabb befejezést érdemelt volna.” TECHNIKAI K. O. A 11. MENETBEN

TITO MENDOZA (2007. november 24.) „A legrosszabb meccsem, mióta világbajnok vagyok. Mendoza sokkal magasabb nálam, de így is egyfolytában hátramenetben bokszolt velem. És ehhez még vegyük hozzá a keménységét, a negyedikben kaptam is tőle egy óriási sallert. Szerencsére kihúztam a menetet, attól kezdve meg már nagyon vigyáztam. Irányítottam, terelgettem, el-eltalálgattam, és nem hagytam neki teret. Úgy taktikáztam, hogy első szándékból odaállok, ijesztgetem, mintha támadnék, aztán jöhet a kontra. Végig az kavargott bennem, hogy legyek már túl rajta, annyira nem feküdt a stílusa.” PONTOZÁSOS GYŐZELEM (116:112, 117:111, 111:117)

DEANDREY ABRON (2008. április 26.) „Tudom, hogy sokaknak nem tetszett, de nekem ez sem volt rossz. Sok mindent felvonultattam, amit egy bokszoló felvonultathat. Jöttek a gyors balok, a hajolgatások, változatos bunyó volt. Arra ment ki a játék, hogy ne kapjak ütéseket. Talán hamarabb be tudtam volna fejezni a mérkőzést, de nem erőltettem, elővigyázatos voltam. Óriási volt a differencia kettőnk között. Technikában és gyorsaságban fölötte álltam, pontozással agyonvertem. A nagy különbség miatt mondták többen, hogy hamarabb kellett volna véget vetni a csatának, és ezért maradt bennük hiányérzet. Nekem meg üdítő volt, villoghattam, és kicsit élveztem a bokszot. PONTOZÁSOS GYŐZELEM (119:109, 119:109, 119:109)

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik