Hagyomány a ringben

B. A.B. A.
Vágólapra másolva!
2009.02.12. 23:01
Címkék

A nevezések alapján joggal vehetnék kölcsön a Bocskai István-emlékverseny szervezői a patinás pezsgőgyár hagyomány és minőség szlogenjét. A hagyományokhoz kétség sem férhet, hiszen február 18-án, szerdán az 53. viadal kezdődik, s a visszajelzések alapján a minőségre sem panaszkodhatnak majd a sportág szerelmesei Debrecenben, az Oláh Gábor utcai sportcsarnokban. A szerdától szombatig tartó viadalra 26 olyan öklöző nevezett, aki ott volt tavaly a pekingi ötkarikás játékokon, s közülük nyolcan szereztek már érmet olimpián. Ringbe száll a teljes magyar élmezőny, ám a külföldiek között ezúttal valóban nívós versenyzők jelezték részvételi szándékukat.

Ha nem jön semmi közbe, ott lesz a Bocskain a kubai válogatott, sőt a karibi küldöttség már hétfőn megérkezik Debrecenbe. Ugyancsak indul az orosz együttes (a hírek szerint a kubaiak érkezése miatt választották ezt a versenyt), s mindent összevetve 17 ország több mint 160 versenyzője húz kesztyűt.

„Új olimpiai ciklus kezdődik, s számunkra ezúttal a tisztes helytállás a cél, a csúcsformát a nyár elejére, az Európai Unió bajnokságára kell elérniük a magyar versenyzőknek – fogalmazott Kovács László, a férfiválogatott újonnan kinevezett szövetségi kapitánya. – Ezen a versenyen minőségi ellenfelekkel szemben próbálhatjuk ki, a magyar ökölvívóknak hogyan fekszik az új, háromszor háromperces mérkőzésidő. Ha a négyszer két perchez szokott versenyzők közül valaki rosszul osztja be az erejét, könnyen gondba kerülhet a második vagy a harmadik menet végén. Éppen emiatt is fogalmazhatunk úgy, számunkra a verseny a tanulás időszaka.”

Legfrissebb hírek

„Pokoli küzdelem lesz magunk mögött tartani Piastrit" – a Red Bull taktikája bevált, de mit hoz a verseny?

F1
1 órája

Wilsont máris utolérte a Crucible átka, a sznúker-vb első napján eldőlt, hogy nem lesz címvédés

Egyéb egyéni
1 órája

Vasárnapi sportműsor: Fradi–Nyíregyháza, Leicester–Liverpool, Szaúdi Nagydíj

Minden más foci
2 órája

Újabb két magyar érem a dohai tornavilágkupán

Torna
2 órája

Ez a forduló sem maradt Doué-gól nélkül, a PSG legyőzte Loic Nego csapatát

Francia labdarúgás
3 órája

Elúszott a bajnoki arany? Kikapott a kiesőjelölttől az Atlético

Spanyol labdarúgás
3 órája

„Agyátültetésre van szükségem” – Hamilton továbbra is szenved az időmérőn a Ferrarival

F1
3 órája

Győzelmet aratott a Roma a Verona ellen

Olasz labdarúgás
3 órája
Ezek is érdekelhetik