Azon a bal spiccen még javítani kell – legalábbis erről árulkodott Tatjana Gripkova, Vass Dóra jelenlegi segítőjének mozdulata, amint tanítványa megfeszített lábfejét paskolta. Majd újbóli figyelmeztetés, ezúttal a fejtartásán talált kivetnivalót az orosz mester. „Nagyon precíz és rendkívüli szakember – vallja róla az Óbuda versenyzője, majd hozzáteszi: – Tatjana nem Magyarországon él, s amikor velem tud lenni, még nagyobb a bizonyítási vágy bennem.”
A pluszmotiváció az utolsó, azaz a negyedik szerig is kitartott, és amint a labdával a kezében kisétált a csinos magyar hölgy, a néha kissé morcos tréner azonnal a nyakába borult. „Nagyon, nagyon szép volt” – követte az ölelést a némi akcentussal vegyített dicséret. Ki is járt neki, elvégre a III. Kerület egyéni versenyzője – egyedüli magyarként – ott lesz a fináléban, ráadásul mind a négy szeren. „A labdagyakorlatom sikerült a legjobban, de még ez sem tökéletes, a szalagról nem is beszélve, hiszen ott egy kis rontás is becsúszott. A legjobban annak örülök, hogy az azeri Anna Gurbanovát sikerült megelőznöm, erre eddig nem volt példa” – nyugtázta kissé fáradtan a nap történéseit két szignálás között Vass.
A felnőttek versenyében mindenképpen említésre méltó a pekingi olimpia aranyérmese, az orosz Jevgenyija Kanajeva produkciója, aki szinte a sportág egyedüli uralkodójává vált: három szeren elsőként, egyen pedig honfitársnője mögött másodikként kvalifikálta magát a döntőbe.
De maradjunk a magyar hölgyeknél, elvégre csapatban is érdekelve voltak a mieink. Bár a fináléba kerülés egy pillanatig sem lehetett kérdéses a kéziszer-válogatottnál – összesen öt csapat indult a megméretésen – Kovács Andrea, a válogatott edzője szerint csupán az a cél, hogy az ifjú lányok rutint szerezzenek, és érezzék a nagy viadalok nyomását.