A kalmariak pompásan ve zették fel a „hogyan kommunikáljunk és kooperáljunk úgy, hogy az ellenfelünknek kétsége se legyen afelől: nem akarunk együttműködni” felütésű hadműveletet – természetesen a BL-csoportköri szereplés jegyében. A cél szentesítette az eszközt, avagy rövid ízelítő a „fegyverarzenálból”: a Loki hiába kért meccsfelvételt a svédektől (nem, az információ nem akadt el menet közben, mint a Haladás kazah kalandjakor), utóbb hiába ajánlott logisztikai (egyszerűbben: buszos) segítséget a skandinávok delegációjának Debrecenben, az elutasítással párhuzamosan a Kalmar a kölcsönösségi alapú támogatást is kihúzta a listáról. Hogy a vendéglátó a mérkőzés előtti hivatalos edzésen más típusú labdával szolgált, mint a 2–0-ról induló összecsapáson, sokaknál nem verte ki a biztosítékot – ellentétben az egyébkéntsem a nyugalom szobrát formázó Herczeg Andrásnál, akit szerdán, kevéssel éjfél után (a szállodában tartózkodók zöméhez hasonlóan) a tűzriadó szirénája ugrasztott ki az ágyból.
A játékosok egyenként szállingóztak le szobáikból, a zavar legkisebb jele nélkül végighallgatták az összeesküvés-elméleteket, amelyek szerint az akció nyilvánvalóan a rivális provokációja volt, aztán a többség rántott egyet a vállán, csókoltatta az 519-es szoba lakóit (az automatikus riasztás ebből a szobából származott), majd félórás, hallban megejtett bóbiskolás után aludni tért. A svédekre vizes lepedőt húzó variációk legkörmönfontabbika szerint éppen az „elképzelhetetlen” faktor miatt lehet a Kalmar a hunyó: a becsületes svédeket ugyan ki merné meggyanúsítani?
Rudolf Gergely mindazonáltal nem a hajnali intermezzo miatt sétált karikás szemekkel a stadionban: a meccsek előtt francia rappel „tuningoló” válogatott csatár a debreceni fellépés, konkrétabban egy könyökös emlékét viseli az arcán. A sarkai mellesleg így is rosszabbul néznek ki, mint a monoklitól (k)ékes ábrázat. A svéd újságírók célpontja, a Barometernben megszólaló futballista lábát a debreceni partin nagyjából csontig törte a cipő – Dankó Mihály rehabilitációs edző különböző házi praktikáinak köszönhetően mégis pályára léphetett. Kezdőként, akárcsak az első öszszecsapáson az első gólpasszt jegyző Oláh Lóránt.
Az Oláh, Dudu Omagbemi cserét leszámítva Herczeg András a Debrecenben bevetett legénységnek szavazott bizalmat, akik közül előzetes közvélemény-kutatásunk alapján senki sem vette komolyan Nanne Bergstrand fentebb említett lózungját a langyos kezdésről.
A Kalmar – önmagához képest – felpörgette a nyitányt.
Sőt a 13. perctől hadrendet variált, de már debreceni ve- >>>