Hollandia: a magyarok végigjátszották a mérkőzéseket

2005.09.25. 16:31
Bodnár László (a kép bal szélén, sárgában) védőtársaival egyetemben nem nagyon bírt az Ajax csatáraival

Fehér Csaba és Kerekes Zsombor is végigjátszotta a Willem II-Den Haag találkozót a holland első osztályú labdarúgó-bajnokság (Eredivisie I) hatodik fordulójában, és a végén csapatuk 1-0-s győzelmének örülhettek. A hazaiak gólját Martijn Reuser szerezte a 90. percben.

A Roda JC Kerkrade együttesében Bodnár László és Bodor Boldizsár is kilencven percen keresztül a pályán volt az Ajax otthonában, a 45 ezer néző előtt megrendezett mérkőzést 4-1-re nyerte meg a hazai gárda.

A Nijmegen még pénteken játszott a Heerenveennel, és 2-1-re kikapott, a csapat kapuját Babos Gábor védte.

HOLLAND ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (Eredivisie), 6. forduló:
  • Ajax-Roda JC 4-1 (Hariszteasz 27., 40., Pienaar 69., Galasek 86. - 11-esből, ill. Sonko 81.)
  • Willem II-ADO Den Haag 1-0 (Reuser 90.)
  • Vitesse Arnheim-Groningen 2-0
  • PSV Eindhoven-RBC Rosendaal 2-0
  • RKC Waalwijk-Utrecht 2-3
  • Ajax Amsterdam-Roda Kerkrade 4-1
  • SC Heerenveen-NEC Nijmegen 2-1
  • Twente-Feyenoord 1-3
  • NAC Breda-AZ Alkmaar 0-0