Az egyesült arab emírségekbeli Emirates légitársaság, amely 2006-ban nyolcéves támogatói szerződést kötött a FIFA-val, közleményben adott tájékoztatást arról, hogy „a világ összes szurkolójához hasonlóan csalódott a sportág vezetése körül kibontakozó ügyek miatt".
KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!
Boutros Boutros, a vállalat kommunikációért felelő vezérigazgató-helyettese reményét fejezte ki, hogy minél előbb megoldódik a helyzet, már csak azért is, mert „ez a sportág érdekében áll".
A szervezet hivatalos sportszergyártója, a német Adidas AG is aggodalmának adott hangot. Szóvivője kedden úgy fogalmazott: az egymást követő korrupciós vádak nem vetnek jó fényt a futballra, illetve a FIFA-ra. Kijelentette ugyanakkor, hogy a sportszergyártó nem vizsgálja felül együttműködését a nemzetközi szövetséggel.
A Coca Cola, amely több mint harminc éve támogatója a szervezetnek „aggasztónak és a sportág számára károsnak" nevezte az ügyet, és abbéli várakozásainak adott hangot, hogy a szövetség „megfelelő és teljes" megoldást talál a helyzetre.
Az amerikai hitelkártya-forgalmazó Visa közleményben tájékoztatott, hogy a helyzet nem tesz jót a labdarúgásnak, és arra kérte a FIFA-t, hogy minden szükséges lépést tegyen meg a felmerült gondok megoldására.
A kritikák annak nyomán fogalmazódtak meg, hogy a FIFA szerdai elnökválasztását egyre terebélyesedő megvesztegetési botrány árnyékolja be, melynek egyik áldozata a szombaton visszalépett egyik jelölt, a katari Mohamed Bin Hammam. A katari futballelöljáró FIFA-tagságát a szervezet etikai bizottsága vasárnap felfüggesztette megvesztegetés gyanúja miatt. Az ügy kapcsán Jack Warner FIFA-alelnököt - az Észak- és Közép-Amerikát, valamint a karibi térséget tömörítő konföderáció (CONCACAF) elnökét - is felfüggesztették, és a jelenlegi FIFA-elnöknek, az újra pályázó Joseph Blatternek is meg kellett jelennie a testület előtt, igaz, őt felmentették.