Ligue 1: Ibra-mesterhármas, PSG-győzelem Toulouse-ban

2014.02.23. 16:14
Ibra triplázott (Fotó: Reuters)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 26. fordulójában a listavezető Paris Saint-Germain 4–2-es győzelmet aratott a Toulouse otthonában, így ismét öt pont az előnye legfőbb üldözője, a Monaco előtt. A párizsiak győzelméhez Zlatan Ibrahimovic három góllal járult hozzá.

A PSG a 33. percben Zlatan Ibrahimovic magabiztos tizenegyesével vezetést szerzett (0–1), de nem sokáig örülhetett, mert Wissan Ben Yedder kapásgóljával még a szünet előtt egyenlítettek a hazaiak (1–1).

A második félidőből bő tíz perc telt el, amikor a vendégek ismét előnybe kerültek azzal, hogy tetszetős támadás végén Ezequiel Lavezzi kilőtte a bal alsót (1–2), majd a hajrához közeledve Ibrahimovic a bal felső sarokba csúsztatta a labdát Yohan Cabaye szabadrúgása után (1–3).

A Toulouse-drukkerek szeme előtt három perccel később ismét felcsillant a remény a pontszerzésre, hiszen Ben Yedder újabb találatával egy gólra felzárkózott a hazai csapat (2–3), de az utolsó a szó vendégeké, közülük is Ibrahimovicé volt, aki 24 értékesített tizenegyes után panenkázásra vállalkozott, ám a Toulouse kapusa túljárt az eszén – pechjére a labdát a svéd klasszis elé tenyerelte, aki az ismétlésnél már nem hibázott (2–4).

A PSG előnye ezzel a győzelemmel ismét öt pont a második helyezett Monaco előtt, míg Ibra ebben az idényben hatodszor szerzett két vagy több gólt bajnoki mérkőzésen.