Az őszi-tavaszi rendszerű bajnokságokban csak egy olyan csapatot találhatunk, amely 2014 nyarán fennállása legnagyobb sikerét aratta az elsőséggel. Azután hogy a 2012–2013-as szezonban csak az utolsó, nyolcadik helyen végzett a klub (az mentette meg a kieséstől, hogy az Impulsz visszalépett), a Banancnál Hornyák Zsoltot nevezték ki vezetőedzőnek.
A korábbi háromszoros válogatott szlovákiai magyar védő ezelőtt csak egy idényt töltött el a kispadon, de akkor is behozta a második helyre a Mika Jerevánt. A Bananc a fiatalabb klubok közül való, 1992-ben alapították, és abban az évben meg is nyerte az Örmény Kupát. Ezt a trófeát még egyszer elhódította 2007-ben.
Míg Örményországban új bajnokot avattak, több másik országban „csak a szokásos” történt, vagyis folytatódott egy-egy sorozat. A leghosszabb a legújabb FIFA-tagállamban, Gibraltáron, ahol a helyi Lincoln sorozatban tizenkettedik alkalommal végzett a dobogó tetején, ebből a szériából ötöt még Newcastle néven nyert meg. Lehetne ez a sorozat tizennégyes is, ha a 2001–2002-es szezonban címvédőként nem maradt volna le hat ponttal a Gibraltar United FC mögött. A Lincoln 2014 őszén elindulhat a Bajnokok Ligája selejtezőjében is, az ország történetében először.
Horvátországban is hasonlóan szép sorozat íródik: a Dinamo Zagreb és a Hajduk Split a jugoszláv időkben is a bajnokság meghatározója volt, de a függetlenné válás óta gyakorlatilag ez a két csapat osztja el egymás között a bajnoki címeket, ebbe a versengésbe csak az NK Zagreb tudott „belerondítani” egyszer. Azonban a 2005-ös elsőség óta a splitiek csak sóvárogva nézhetik a dobogó tetejét, ugyanis a Dinamo egymás után kilencedik alkalommal végzett az élen.
Ötös sorozatot két csapat tudhat magáénak Európában: a Basel, amely nemcsak hazája bajnokságában vitézkedik, hanem a nemzetközi porondon is, ugyanis a legutóbbi két szezonban Európa-liga-elődöntőt és -negyeddöntőt vívott. A nehéz hónapokat megélő Ukrajnában a Sahtar uralkodik, Mircea Lucescu csapata is ötödik elsőségét szerezte. A doneckiek kilencedik bajnoki címüknél tartanak, pedig az elsőt csak 2002-ben szerezték.
Hosszú elsőség nélküli sorozatot zárt le az idén az Atlético Madrid, amely 1996 után nyerte meg újra hazája bajnokságát. Még többet kellett várnia az azeri Qarabaqnak, amely 21 évet követően ülhetett vissza a trónra, megtörve a Neftci hármas sorozatát. Szerbiában is vége szakadt egy hosszú szériának, a Partizan hat bajnoki cím után volt kénytelen átengedni az első helyet a Crvena zvezdának.
Míg a bajnokok között csak az említett Bananc ünnepelhetett először, a kupagyőzteseknél több „újonc” is akad. Közülük mindenképpen kiemelendő a holland Zwolle, amely a döntőben 5–1-re gázolta el az Ajaxot. De az Ironi (Izrael), a Zawisza Bydgoszcz (Lengyelország), a Lovcsen (Montenegró), a Rosztov (Oroszország), az Astra Giurgiu (Románia), a St. Johnstone (Skócia) és a Vojvodina (Szerbia) is első győzelmét ünnepelhette. Az újvidékiek 2007 óta négy(!) kupadöntőt buktak el, most viszont 2–0-ra legyőzték a Jagodinát.
Sok szó esett arról, hogy az Arsenal az FA-kupa megnyerésével kilencéves rossz sorozatot tört meg, de voltak olyan kupagyőztesek 2014 nyarán, akik ennél is hosszabb időt vártak arra, hogy újra elhódítsák a trófeát. Nem is kell olyan messzire menni ehhez, hiszen az Újpest FC 2002 után lett újra Magyar Kupa-győztes, de hosszú böjtnek vetett véget a dán Aalborg (1970), az északír Glenavon (1997), a szlovén Gorica (2002), a portugál Benfica (2004), a török Galatasaray (2005) és a svájci FC Zürich (2005) is.
A Liechtensteini Kupában folytatódott a Vaduz egyeduralkodása, a magyar szurkolók részéről is jól ismert kiscsapat 1998 óta csak egyszer(!) nem nyerte meg hazája sorozatát, 2012-ben tizenegyesekkel kapott ki az Eschen/Maurentől a döntőben.