A gól nélküli első félidő után az 1995-ös világbajnok skandináv csapat a rutinos Solveig Gulbrandsen fejesével megérdemelten előnybe került, ám az angolok – a játék képe alapján némiképp váratlanul – megfordították a meccset.
A csapatkapitány Steph Houghton találata után a Manchester City védője, Lucy Bronze első világbajnoki kapura lövéséből óriási gólt ragasztott a léc alá. A szigetországi együttes első győzelmét aratta a világbajnokságok történetében az egyenes kieséses szakaszban, míg a norvégokat nyolc vereség és egy döntetlen után először verte meg világversenyen, illetve annak selejtezőjében.
Az angolok a negyeddöntőben a házigazda Kanadával találkoznak.
NORVÉGIA–ANGLIA 1–2
A kolumbiaiak kapuját a 20 éves Catalina Pérez védte a kétszeres világbajnok Egyesült Államok elleni mérkőzésen, és az első félidőben nagy védésekkel őrizte meg kapuját a góltól. Az első vb-meccsén pályára lépő játékos azonban a szünet után piros lapot kapott, amivel nagyon nehéz helyzetbe sodorta csapatát.
Az Alex Morgan buktatásáért megítélt tizenegyest a 2012-ben a világ legjobbjának megválasztott Abby Wambach mellé lőtte, ám három perccel később Morgan javította társa hibáját, és éles szögből leadott lövésével meglepte a dél-amerikai együttes kapusát. A végeredményt a 200. válogatott fellépéséhez közelítő Carli Lloyd állította be büntetőből, aki négy évvel ezelőtt, a 3–0-ra megnyert csoportmeccsen is bevette a kolumbiaiak kapuját.
Az Egyesült Államok a legjobb nyolc között Kínával csap össze, amelyet az 1999-es világbajnokság döntőjében tizenegyesekkel legyőzött.
EGYESÜLT ÁLLAMOK–KOLUMBIA 2–0
NŐI VILÁGBAJNOKSÁG, KANADA
NYOLCADDÖNTŐ
Norvégia–Anglia 1–2 (Gulbrandsen 54., ill. Houghton 61., Bronze 76.)
Egyesült Államok–Kolumbia 2–0 (Morgan 53., Lloyd 66. – 11-esből)
A NEGYEDDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA (ÁGRAJZ SZERINT)
Kína–Egyesült Államok
Németország–Franciaország
Ausztrália–Japán/Hollandia
Anglia–Kanada