Női foci: elképesztő jelenet után dőlt el az Eb-döntő – videó

2016.08.01. 00:03
A Szlovákiában megrendezett U19-es női Európa-bajnokság döntőjében Franciaország 2–1-re legyőzte Spanyolországot, ezzel negyedszer szerzett aranyérmet, míg a spanyoloknak megint be kellett érniük az ezüsttel.

A szenci döntő vasárnap 19 órakor kezdődött, és nem sokkal 23 óra előtt ért véget, mivel az első félidőt (1–0) követően az özönvízszerű esőzések és a hatalmas szélvihar miatt Urbán Eszter játékvezető több mint két órára félbeszakította a meccset.

A kényszerpihenő után a tornán három gólt szerző Nahikari García tizenegyest hibázott, majd a franciák megduplázták az előnyüket. A spanyoloknak volt válaszuk, Lucia García szépített, majd a 92. percben jöhetett volna a slusszpoén, az egyenlítés, ehelyett azonban az év egyik legelképesztőbb jelenete játszódott le. A francia kapusról kipattanó labdát a büntetőt rontó Nahikari García öt méterről az üresen tátongó kapu fölé vágta!

A KIHAGYOTT TIZENEGYES…

… ÉS AZ ORDÍTÓ ZICCER

Így maradt a 2–1, győztek a franciák, akik 2003, 2010 és 2013 után negyedszer nyerték meg a korosztályos Eb-t. A spanyolok a minden évben megrendezendő viadalon 2012 óta a negyedik, míg sorozatban a harmadik döntőjüket veszítették el.

Az idei Európa-bajnokság legeredményesebb játékosa a döntőben is betaláló francia Marie-Antoinette Katoto lett hat góllal.

*Norvégia–Szlovákia 0–0
A csoport végeredménye: 1. Franciaország 6 pont, 2. Hollandia 6, 3. Norvégia 4, 4. Szlovákia 1
*A mérkőzés az 50. percben a rossz időjárás miatt félbeszakadt, és mivel ekkor már tudni lehetett, hogy egyik csapat sem juthat tovább a csoportból, a meccset nem folytatták.