A kilencvenes években Olaszországba vágyott minden valamirevaló labdarúgó. Aztán Angliába. Most Kínába. A röplabdázók és a kosárlabdázók is Itália felé indultak, ha zsíros szerződésre, s világrengető klubsikerekre vágytak, manapság előbbiek Dél-Korea és Japán, utóbbiak Törökország felé orientálódnak. A Formula–1-es versenynaptárból is kikopnak lassan a tradicionális európai futamok, ázsiai, közel- és távol-keleti nagydíj viszont minden eddiginél több van. Az országúti kerékpárversenyek hagyományos francia, olasz, spanyol nagy csapatai helyett is már orosz vagy kazah csapatok viszik a prímet.
Nagyon úgy fest: ahol a tőke összpontosul, abba az irányba tendál a sportvilág elitje is.
A Nemzeti Sport szombati, Hosszabbítás mellékletében négy oldalon nyolc sportág „pénzkövető” mozgását követjük végig – túlnyomó többségében Kelet felé.
És a Hosszabbításban még olvashat arról,
…hogy Risztov Éva miként élte meg az ezüstkorszakát, amikor már azt sem engedte, hogy az Eb-n, vb-n begyűjtött érméhez gratuláljanak.
…hogy miként készült el minden idők legeredményesebb versenylováról minden idők legnagyobb költségvetésű magyar mozifilmje. És hogy miről szól a mozikba március 16-án kerülő, Kincsem című történelmi, kosztümös, romantikus jelzővel is felruházott kalandfilm, és kik is voltak a sporttörténelmi események szereplői valójában?
…hogy miért is nem lett az 1994 óta Magyarországon élő Gianni Annoni az AC Milan labdarúgója, de mégis milyen életre szóló tanítást kapott a klub utánpótlás-játékosaként. A futballpályák, televíziós stúdiók, konyhák és éttermek világában is otthonosan járó Gianni olaszos tanáccsal is szolgál: Élj lélekből!