Az FC Barcelonánál a hétfő ünnepnap volt. Kubala László, vagy ahogy a vasárnapi és hétfői lapban is szerepel a neve, „Laszi", június 10-én lenne kilencvenesztendős. A magyar mellett a csehszlovák és a spanyol válogatottban is szereplő futballistát a Barca szurkolói a huszadik század legjobb játékosának választották, ma is hatalmas tiszteletnek és népszerűségnek örvend. A katalán újság sem feledkezett el a közelgő jubileumról, sorozatot indított a korábbi közönségkedvenc életéről. Hétfő este pedig Magyarország barcelonai főkonzulátusa a barcelonai királyi palota patinás épülete, a Palau Reial de Pedralbe adott otthont annak az ünnepségnek, amely a „Kubala 90" elnevezést viselte.
Az eseményen a magyar sport vezetőségét Szabó Tünde, az Emberi Erőforrások Minisztériumának sportért felelős államtitkára képviselte, de jelen volt Tarlós István, Kubala szülővárosa, Budapest főpolgármestere, valamint Balogh Csaba, a Külgazdasági- és Külügyminisztérium közigazgatási államtitkára is. És persze az FC Barcelona vezetőségének tagjai is ott voltak az ünnepségen, miként a legenda fiai, Carlos és László is.
Az est házigazdája Kovács Barnabás, a főkonzulátus vezetője volt, aki megálmodta a megemlékezést, és segítséget adott hozzá Gerard Figueras, Katalónia sportért felelős főtitkára is.
„Nagyszerű alkalom ez, hogy megemlékezzünk egy olyan játékosról, akit a huszadik század Messijének is nevezhetünk, és akinek a személye leginkább összekötötte Katalóniát és Magyarországot – mondta beszédében Gerard Figueras. – Ünnepi év ez Barcelona számára, hiszen megemlékezhetünk Kubala László kilencvenedik születésnapjáról és a barcelonai olimpia huszonötödik évfordulójáról.”
Azon az olimpián pedig Kubala László ült a spanyol válogatott kispadján, és bajnoki címig vezette a rendező ország válogatottját. Előtte 1969 és 1980 között a spanyol felnőttválogatottat is irányította, tizenegy éven át sem előtte, sem utána nem töltötte be senki ezt a tisztséget.
Az sem véletlen, hogy a 2002-ben elhunyt egykori remek csatár szobrát találhatjuk meg a Barcelona stadionja, a Camp Nou központi helyén. Az 1957-re elkészült létesítményt azért kellett felépíteni, mert az előzőt kinőtte a csapat – Kubala László játéka és népszerűsége miatt („Kuksi" 1950 és 1961 között volt a Barca játékosa).
A nagyszerű futballista fiai pedig igazán magyaros ajándékot is őrizhetnek immáron, hiszen Szabó Tündétől és Balogh Csabától átvehették a Szent István-i korona egy-egy másolatát.
Mondhatni, méltó módon koronázták meg Kubala pályafutását, és a születésnapi ajándékozás még nem ért véget, hiszen Ramon Alfonseda, a Barca Veterán Játékosainak Szövetsége elnöke egy korabeli 9-es számú, a szervezők által dedikált Kubala-mezt adott át a fiainak.
Az ünnepségen Tarlós István, Budapest főpolgármestere bejelentette, hogy Kubala Lászlóról hamarosan közterületet neveznek el a fővárosban, mégpedig a Fáy utcai stadion közelében lévő parkot. Az ünnepsorozat végén Kubala László pályafutását bemutató fotókiállítást nyitották meg, a beszédet Dunai Antal tartotta, aki edzőként futott be fényes karriert Spanyolországban.