Bradynek kicsit sok volt az avokádós tequila (Fotó: Twitter/Tom Brady) |
Parkolóig kergetett bíró, az év szögletvariációja és Messi szerződésajánlata |
A gyurmaarcú ketrecharcos és az ijedős ökölvívó esetei |
Ha február, akkor ünneplés. Legalábbis Tom Bradynek, aki 2021-ben hetedik alkalommal nyert Super Bowlt. Ez azonban különlegesebb volt a többi bajnoki címeknél, hiszen ezt már nem a New England Patriotscal, hanem a Tampa Bay Buccaneersszel érte el.
A siker után a Bucs játékosai a városban ünnepelték diadalukat, s Tom Bradynek kicsit megártott az avokádós tequila.
Előbb egy Eminem-zenével üzent a „hatereknek”, majd a vagány pózolás után a Lombardi-trófeát egyik csónakból a másikba átpasszolta, természetesen Rob Gronkowski volt a célpontja.
A merész „passz” után viszont picit több avokádós tequilát ihatott meg Brady a kelleténél, ugyanis a következő videóban már azt láthatjuk, hogy segíteni kell őt a járásban.
Nehéz a futballszurkolók élete: egy angol drukker júliusban nem tudott ellenállni az Anglia–Dánia Eb-elődöntő csábításának, az utolsó pillanatban szerzett jeggyel kilátogatott a Wembleybe – másnap reggelre kirúgták a munkahelyéről.
Biztos volt benne, hogy a hatvanezer szurkoló között nem szúr majd szemet a jelenléte, de ez hatalmas tévedésnek bizonyult: az első angol gól után olyan lelkesen ünnepelt a lelátó kapu mögötti részén, hogy az egyik kamera ráközelített. És amikor a szünetben ránézett a telefonjára...
„Már ott voltunk a hírekben, az arcom a világ összes televízió-képernyőjén látható volt” – idézte fel a váratlan felfedezést a közösségi médiában igen aktív brit hölgy a Daily Telegraphnak. Fotóját egy neves brit televíziós személyiség, Stacey Dooley is megosztotta a közösségi médiában, lelkendezve írtak rá a barátok Ausztráliából, az Egyesült Államokból.Aztán amikor másnap reggel korán vonatra szállt hazafelé, csörgött a telefonja: a munkahelyéről hívták azzal, hogy már nem kell sietnie...
„Mondták, hogy látták, kint voltam a meccsen, mire őszintén elmagyaráztam, miért tettem így. De nem találtam megértésre, azt mondták, kész, ennyi volt, a tettemnek ez a következménye.”
A rajongó ugyanakkor elmondta, ha újra döntenie kellene, megint így cselekedne.
November közepén egy női futballmérkőzés kavart nagy port a médiában: a Jordán Labdarúgó-szövetség arra kérte az Ázsiai Labdarúgó-szövetséget, hogy indítson vizsgálatot, hiszen úgy vélik, hogy az iráni női válogatottban férfi védett ellenük.
Irán és Jordánia női válogatottja szeptember 25-én mérkőzött meg egymással a 2022-es Ázsia-kupa selejtezőjében. A meccs 0–0-s döntetlennel ért véget, majd Irán 4–2-re győzött a tizenegyespárbajban, és kijutott a tornára.
A jordániaiak azonban arra gyanakodnak, hogy a kapus jó teljesítménye nem volt véletlen: a jordániai szövetség elnöke, Ali Bin al-Husszein Twitteren tett közzé egy levelet, amelyben arra kérte az ázsiai szövetséget, hogy erősítse meg az iráni kapus nemét, szerintük ugyanis egy férfi őrizte a kaput.
Persze az irániak kapusa sem hagyta szó nélkül az esetet: „Nő vagyok. Amit Jordánia csinál, az már zaklatás. Be fogom perelni a jordániai szövetséget” – mondta a Hürriyetnek a 31 éves kapus.
Egyébként az irániak is megvédték kapusukat.
„Az orvosi stáb minden játékost megvizsgált a nemzeti csapatban pont azért, hogy az ilyen problémákat elkerüljük. Megnyugtathatjuk a szurkolókat, nincs ok az aggodalomra. Bármilyen dokumentumot készek vagyunk átadni az ázsiai szövetségnek időhúzás nélkül. Ez a vádaskodás csak azért van, mert Jordánia nem tudja elfogadni a vereséget.”